Мнения и въпроси за хола
conrad - напреднал
Искам да си взема щори и сам да си ги поставя. Само че не разбирам едно:
Когато се взима размера, от горният до долният перваз ли се мери или само рамките на прозорците.
Също така може ли съвет какви щори биха били най-подходящи т.е да могат да правят пълно затъмнение на стаята и да се почистват лесно
Gladiator_BG - специалист
какви щори искаш да слагаш ... вертикални или хоризонтални ...

Вертикални ...
Хващаш ги за тавана като оставяш отляво и отдясно по 15-20 санта а от долу до кадето ти хареса ... в смисъл може да ги пуснеш на 5-10 см от перваза но може и да ги пуснеш до пода (на 10 санта примерно от него)
Също така трябва да имаш предвид как ще се отварят ... дали ще е само в единия рай ... или ще се разделят през средата и ще се прибират в двата края ... от това зависи КОЛКО РАЗСТОЯНИЕ да оставиш в края на прозореца ... в смисъл важен е и броя на щорите които ще ти сложат защото колко повече на брой щори ще ти накачат - трябва и по голямо разстояние да оставиш за тях ...
за това по добре си викни те да ти вземат размерите (ако неможеш сам да си ги изчислиш де), защото ако не оставиш достатъчно разстояние кадето да се "прибере" цялата щора - то ще се подава на прозореца и от вън се забелязва че работата не е на 100%

хоризонтални ...
про тях е още по лесно ... взимаш размерите на стъклопакета по рамката на крилото ... после горе-доли-ляво-дясно оставяш по 2 санта (2.5 санта ако дограмата ти е заоблена) на всяка страна и си готов ... или казано инъче ако прозореца (обясних по-горе коя негова част) ти е 140х60 то щората трябва да е 144х64 (145х65)



монтирал съм няколко пъти и вертикални и хоризонтални щори по този начин и се получава ... ако някой иска да оточни или поправи нещо нека го направи ... човек се учи докато е жив :)

и от двата модела има различни цветове (по тъмни по светли) има алуминиеви и платняни ...
аз те саветвам за вертикални да си вземеш ... вкъщи съм с вертикални, малко по плътни с шарка на 3 цвята (модела им е tetris), също така са с такова покритие което не полепва прах по него ... и в общи линии съм доволен
ето ти сайт от кадето да разгледаш различни модели ... по принцип аз ги купувам от тях http://solis-bg.com

Тема "Избор на щори?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: