Мнения и въпроси за хола
здравейте.имам нужда от съвет за разпределението на мебелите в зоната хол-всекидневна и кухня.проблема ми е в това че не съм убедена дали ще има достатъчно място за разполагане и на холна гранитура и на трапезарийна маса/висока/със столове??дали няма да стане много натъпкано??а пък кухнята да зее прана??ще бъда благодарна на каквито и да е варианти от майсторите.
предварително се извинявам ако мястото натемата не е тук или нарушавам някои правила на форума..
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=72797

не можах да кача направо снимката....извинявам се :cry: :?
Emerald - модератор
Съдейки по схемата, именно в кухнята е предвидена трапезарията. Така или иначе няма реална преградна стена, не виждам какъв е проблема. Мястото до прозореца е идеално за маса. :?


Изображение
a дали 6те стане да за всичките неша в дневната...това което ме притеснява е че ако е в кухнята масата 6те бъде много неудобно,хем да се готви там хем и гостите да седят срещу теб....мислехме за махане на малката преградна стена м/у тях ама комин има там и пак се губи смисъла............

а и благодаря че сте изкарали снимката на плана 4е аз сно6ти не успях :?
Galski - специалист
В общи линии има две възможности за трансформация, но поне едната е наложителна. Не зная кой е тоз архитект дето е пуснал дневната на 313см, а спалнята на 328, но това няма значение.

Имам следния въпрос - втората спалня, която понастоящем е до дневната желаете ли да е самостоятелна?
Ако е така, то бих ви предложила да направите една чупка в помещението (ъгъла към кухнята) под ъгъл 45 градуса , с размер ок. 180см с цел да отворите подхода към дневната част. На тази чупка в спалнята слагате леглото с ракла зад него, така като гледам ще има място и за нощни шкафчета. Също и място за гардероб до прозореца. Не зная доколко ясно съм описала идеята... Дано се разбира.
Отваряйки дневната по този начин ще има място и за маса, а и ще стане по-прилична дневна.

Ако все пак тази спалня не ви е толкова нужна да е самостоятелна и ще бъде родителската - то би могло дневна и спалня понастоящем да си разменят местата. Единствения минус на това преустройство, ще е преходната спалня. Но при него ще се получи по-приятна дневна зона с директно влизане, както и тогава е желателно да се премахне едната врата към кухнята. Изобщо тази идея така като се замисля, може да придобие един много интересен интериорен израз - може да се оформи кръг, полукръгла стена към спалнята, в този кръг да се сложи масата, да стане като център и "виц" на дома. Изобщо варианти много. Даже сега се сещам, че имаше подобен интериор в списание "Идеален дом" някъде преди една година....

Това е на пръв прочит :)
Galski..Това за стената на 45градуса ми се стори много добра идея...Благодаря..а второто така и не го разбрах.. :? :? фантазията ми е малко по-бедна май...но пък и бих ме искали да запазим самостоятелна спалнята ...така 4е...ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ!!! ако някои други идеи изникнат... :-D :-D :-D
за архитекта......no coment :sad:
Galski - специалист
Втория вариант е с преходна спалня - влизане от дневната. При наличие на време, бих могла да го нарисувам набързо.
Но както вече казах основия минус е преходната спалня... Ще кача в най-скоро време идеята :), пък вие ще решавате ;)
galski ще съм благодарна за всякакви идеи...4е много се двуомим с мъжа ми как да го направи това разпределие....пък и аз с моите условия за масата за хранене да не е на 2 метра от мен....????иначе и за преходната стая сме навити тя 6те е родителска спалня но пак не виждаме как к каде точно можем да разположим Тази трапезарийна маса и дивани и т.н....
благодаря за вниманието :roll:

Тема "малко помощ за разпределение хол-кухня??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: