Мнения и въпроси за хола
niki_sap - специалист
Мисля, че компромиса разваля външния вид. Защо не пробваш например да направиш цялата лява част (от ляво на телевизора) плътна - две двойки врати например, а над телевизора и пианото да направиш раздвижената конструкция от открити рафтове. За раздвижност пак давам пример квадратите и неравномерното им разпределение по редове. Например - ако над телевизора имаш 125 см. а над пианото 150, то и двете се делят приблизително на 30 см. т.е. можеш да разделиш широчината от 125 см на 4 квадрата на ред, а широчината над пианото на 5 квадрата. Оразмери, колко квадрата се събират във височина и просто раздели цялото пространство над телевизора и пианото на квадрати. След това на картинката започни да отнемаш квадрати на някои от редовете, а други квадрати направи плътни - с вратичка. Така хем ще получиш симетрия, хем ще е много раздвижено. Не знам защо ми се е набило в главата, но аз си го представям точно като дървото, което пуснах в предишен пост, дърво, което тръгва от над телевизора и клоните му се разклоняват над пианото (за целта на първия ред квадрати над пианото ще има по-малко квадрати, на следващия повече и т.н.). А ако не искаш цялата конструкция над пианото да е хваната висящо за стената (както би се получило, ако направиш клони на дърво, чието "тяло" е над телевизора), то може да пуснеш най-вдясно още една колона от квадрати по 30 см, които да държат "клоните" отгоре. Така пианото ще мине с 30 см. на ляво и просто ще трябва да презичислиш колко ти остават от лявата страна за плътни шкафове. Каквото и да правиш обаче според мен опитай така да разделиш цялата стена на някакви симетрични размери и прави всеки отделен елемент пропорционален на тези симетрични размери (например плътните врати са 3 на 3 квадтрата, телевизора е 2 на 3, а пианото 4 на 3 квадрата или нещо такова). Иначе винаги ще се получи асиметрично и в повечето случаи грозно.

П.С. И отново прецени си стила на пианото как ще се върже с цветовете и стила на новото нещо, което правиш. Ако пианото е настина старо и резбовано (пък и да не е) направи го основния елемент в обзавеждането, а не го "крий" измежду другите мебели. Това, което ми идва на ум на първо време е да направиш останалите мебели бели или мноооого светли, така че пианото да не се слива с тях, а да контрастира и да изпълва. Това не изключва идеята за "клоните".
В единия линк от по-горе бях намерил стая с роял - всичко в бяло и бежаво, като шкафовете бяха направени в стъклени (разделени на квадратчета) врати - това също е вариант - хем не влиза прах, хем е по-отворено и не стеснява толкова стаята - това е по-класически стил, а не модернистичен, който класически би се вързал перфектно с пианото.
Другия вариант е точно противоположен - пълен контраст между старинното пиано и модерна секция - разгледай този сайт - има много интересни раздвижени и същевременно симетрични решения
http://www.lago.it/
Мисли.
niki_sap - специалист
Сетих се за още един вариант, може би по-неудобен, но със сигурност много по-лесен за изработка и би станало добре.
Слагаш пианото в средата на стената и над него телевизора (ако е необходимо с лек наклон надолу, закрепен на стойка на стената). Така ще изглежда все едно имаш картина над пианото. От двете страни на пианото - симетрично и еднакво - първо отгоре до долу редове като библиотека - на най-ниските ще сложиш ДВД, усливатели, колони и каквото там, а на по-високите книги, вази и т.н. След тези две "колони" от рафтчета две колони, в двата края на стената от плътни шкафевое отгоре до долу. Ще стане перфектно като симетрия и пианото ще бъде основната вещ в стаята.
Единстения недостатък е височината на телевизора, но с лек наклон надолу и ако има достатъчно отстояние от отсрещната стена, където предполагам ще е дивана, може да се получи най-добрия вариант за стаята. Въпросите за цветовете и стила си остават и при такова решение.
wizli - специалист
niki_sap
много интересна идея за модулното мислене,
не съм сигурен че това е секцията - обаче е голяма лудница!
Изображение
wizli - специалист
Ей го кво се получи,
още не сме разбутали нещата както трябва,
има малко доправяния и т.н.
Но поне да видите резултата.
Изображение

Тема "холна секция и сгъваема маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: