• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Здравейте.

Направих си проект за маса за телевизор, но виждам че навсякъде продават плоскости с максимална дебелина от 25 мм. А аз бих искал да са 50мм. Някой знае ли от къде могат да се закупят нарязани плоскости с тази дебелина. Какви материали бихте ми препоръчали.И дали са много по скъпи от другите.

Благодаря.
iveliks - специалист
плочи с дебелина повече от 25мм са тези който се водят с клетъчен пълнеж и цената е скъпа и начина на работа е малко по-различен от този на плътните ПДЧ-та.Вариянт е да се сдвоят 2х25мм и да се кантират но да знаеш ,че избора на кантове с тави широчина е ограничен но това е ако са кантирани с общ кант а не по-отделно .Дай повече информация за изделието .
panalov - специалист
Сложи 2 броя по 25мм. и обкантваш със широк кант ,така се прави.
Дерзай.

П.П. Ивеликс изпреварил си ме със секунда :lol:
ето я въпросната маса ..
А знаете ли фирми, които биха я изработили

Изображение

Изображение

Прикачен файл

masa 1.JPG
masa
masa 1.JPG (12.71 KиБ) Видяна 6664 пъти

Прикачен файл

2.JPG
маса2
2.JPG (10.34 KиБ) Видяна 6664 пъти
jekasus - майстор
За кой град става въпрос?
maroka - специалист
Няма значение кой е града, 2 мм кант на 53 мм (поне толкова е необходим) няма да намери.
Най-широкият е на 42 мм.
Бола - специалист
Ами като няма такава ширина кант,се кантира с HPL(май 0.8мм беше дебел ???,ама и там цветовете които се поддържат от фирмите са ограничени.....
shadowman - майстор
Има кантове 45мм, аз пък съм кантирал 3х18. Инак има фирми които правят кант тук и могат да ти направят какъвто размер искаш.
ceco78 - специалист
Ако търсиш кой да ти я направи и си в София звънни на
0899938264 Косьо
Има златни ръце прави ми кухнята и останах много доволен.
maroka - специалист
Бола написа:
Ами като няма такава ширина кант,се кантира с HPL(май 0.8мм беше дебел ???,ама и там цветовете които се поддържат от фирмите са ограничени.....
Aха, HPL викаш...ти знаеш ли колко ще ти излезе канта. Да не говорим колко красив ще стане по радиуса.

Ако толкова държи пича да е 50 мм, се снажда 2х28 мм и става, обаче на хубава машина.

Иначе ако се слепят 2х18 мм все ще намери кант :) Аз лично така го харесвам повече :)
  • 1
  • 2

Тема "Плоскости за холна маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: