Мнения и въпроси за хола
Привет. Имам следният въпрос.
Предстои ми ремонт на хола. Тавана е много мръсен и опушен. Има ли някакъв начин да се грундира тавана и с какво за да се избегне миенето...?
Проблема по-скоро е следния:
1. тавана е с гипсови орнаменти, които искам да запазя.
2. за прешпакловка и дума неможе да става.
3. имаме само 2-3 дни за пребоядисване ( с латекс).
Намира ли се нещо, с което по-скоро да запечатаме мръсотията, казаха ми с много разредена блажна боя, но понеже сме на последния етаж на панелка, "можело" да избие мухъл от конденза (покрива на блока е прясно ремонтиран). С разреден латекс също нестава, така направихме в кухнята, но след три ръце гъст латекс, тавана пак си остана на петна и аз се принудих да го боядисаме с оцветен латекс. За хола искам тавана ми да е бял.
Ако имате някакви идеи, ще ви бъда много благодарна
Dido_N - напреднал
Аз грундирах цяла стая с грунд за минерални мазилки на мегахим.Избелва много яко, и после боядисваш без проблеми с нисък разход на боя.Аз пребоядисвах стая която беше варосана, като след грунда, боядисвах с оцветена боя също на мегахим.

Успех
крум - специалист
С четка и с топла вода и после с парцала.

У нас мисля така да процедираме и за тавана, ако не ми щукне междувременно да налепя гипсокартон.

Засега мием стените малко по малко, че и тапетите сваляме, но ефекта никак не е лош - добре се почиства. Първо се намокря обилно, после с една пластмасова четка яко търкане и с парцала се обира и подсушава гадостта, дето се стича.

Тема "Грундиране на мръсен таван." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: