• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
iveliks - специалист
При така показаната схема за водачите визията която е в началото отпада и да ти споделя че тези водачи не са удачни за този тип истегляния защото се огъват казвам го от опит скоро исках да ги ползвам за изтеглящ се плот на шкаф и като се изтегри плота (рафта )и се огъват и нестана.Помисли има и друг варянт,само да намеря вида водач.
DTIvanov - специалист
iveliks написа:
Колега аз разбрах за водачите още от първият път но какво се вижда на плота прии разпънато положение ...............водачи а ако теб те устройва ОК.
Колега, от поста ти става ясно, че нищо не си разбрал, но най-вероятно вината е моя - не съм го обяснил като хората. Пробвам се отново:
Водачите са отгоре на долния плот и отдолу на горния, но са с дължина равна на половината плот, така при разпъване на масата, тя става с дължина 1,5 от сгънатото положение, а водачите ще ги видиш само когато паднеш под масата (дано носиш на майтап). Ако и сега не е ясно ще трябва да се чертае, колкото и да ме мързи :lol:
Поздрави на всички Майстори!
А и забравих, тези водачи, които съм посочил в линка ще се огънат, ама някой друг път, да не говорим, че те ВОДЯТ, а не носят :-D
DTIvanov - специалист
Малко развитие по темата ще има живот и здраве след нова година, че сега съм затрупан от работа :-D . Идейно мисля че я избистрих концепцията, при това, така че да се разпъва почти изцяло, а не наполовина. Догодина ще направя пилотна бройка и ако всичко е О.К. ще постна инфо. Поздрави на всички МАЙСТОРИ!
ribnikolaevi - майстор
Явна забравена тема, но ако е имало развитие наистина, моля да качите снимки.
Yordan_Andonov - напреднал
Здравейте, моля за съвет.
Имаме нужда от холна маса, която да става и трапезна.
Няма да обяснявам причините, които са ясни.
Спрели сме се на два вида механизми и моля, ако някой има опит да сподели.
Първият модел е този http://mebelnaborsa.bg/produkti/dnevni/ ... ovdigascha
Вторият е https://www.youtube.com/watch?v=Yu3qQmezB0s нещо такова.
С уговорката, че за втория тип маса, отзивите, които прочетох, не бяха много добри.
Моля, ако някой има опит с първия модел, да сподели, дали е стабилна и функционална.
Благодаря предварително!
rgadzhev - специалист
Аз бих избрал първият вариант, поради две причини:
1. При вторият вариант, когато се използва като холна, няма място за краката.
2. Гледах клипа 3 пъти и не видях какво я задържа да не се събере сама при евентуално подпиране от към късата страна /би ме било страх да се храня на нея/.Привет!
Yordan_Andonov - напреднал
Благодаря за бързият отговор, колега. И аз честно казано клоня към първия вариант. Главното, което ме притеснява при него е качеството на изработката и стабилността на масата, но в моя случай лошото е, че не се сещам за други варианти и явно ще трябва да се ограничим с този. Едва ли до лятото, когато евентуално ще сме стигнали до покупката на холна маса, ще има нови модели, така, че за момента е това.
Yordan_Andonov - напреднал
prascho благодаря ти много!
Интересен вариант, който ми допада също, а и цената не е много по-различна от вариантите, които съм посочил по-горе.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за холна маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: