• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
tubleron - специалист
Здравейте,от известно време умувам каква маса да имаме в хола и най накрая ми дойде идеята хем да е на две нива,хем да може да се разтяга.Долната е обикновена маса,а върху нея приставката за разтягане.Ще се радвам заедно да разширим малко идеята.Също така незнам дали ще е стабилна по този начин и дали не трябва да се плъзга по някакви шини или да има някакво друго захващане.Приемам всякакви съвети,препоръки,идеи..... Изображение
DTIvanov - специалист
Здравейте колега,
Идеята не е никак лоша. Аз бих я реализирал така: в сгънато положение горния плот покрива изцяло долния. В десния край на масата (по Вашата схема) се монтират два водача за чекмедже пълно изтегляне от този тип http://www.prodes.bg/_upload/procatalog ... /07.03.pdf с дължина половината от горния плот (най-близката стандартна дължина). Механизът е със съчмени водачи и е изключително здрав и прецизен (повярвай ми :-D ). В краката на Г образната част може да се монтират някакви колелца за по-лесно изтегляне. Така конструираната маса ще може да се разтяга 1.5 пъти от основната дължина, ще е изключително здрава и функционална и няма да се виждат механизмите, особено ако си поиграеш да фрезоваш два канала с дълбочина 8 - 10 мм от долната страна на подвижната част, в които да легнат водачите. Дано съм бил достатъчно ясен в обясненията, че сега ме мързи да чертая. Успех в реализацията!
tubleron - специалист
DTIvanov написа:
Здравейте колега,
Идеята не е никак лоша. Аз бих я реализирал така: в сгънато положение горния плот покрива изцяло долния. В десния край на масата (по Вашата схема) се монтират два водача за чекмедже пълно изтегляне от този тип http://www.prodes.bg/_upload/procatalog ... /07.03.pdf с дължина половината от горния плот (най-близката стандартна дължина). Механизът е със съчмени водачи и е изключително здрав и прецизен (повярвай ми :-D ). В краката на Г образната част може да се монтират някакви колелца за по-лесно изтегляне. Така конструираната маса ще може да се разтяга 1.5 пъти от основната дължина, ще е изключително здрава и функционална и няма да се виждат механизмите, особено ако си поиграеш да фрезоваш два канала с дълбочина 8 - 10 мм от долната страна на подвижната част, в които да легнат водачите. Дано съм бил достатъчно ясен в обясненията, че сега ме мързи да чертая. Успех в реализацията!
Ами първоначално и аз така го бях замислил,но след като го обясних на жената,на нея толкова и хареса идеята за двете нива,че сега иска и в затворено положение да е на две нива. Твоята идея с водачите много ми допадна,така ,че сега обмислям варианта да не се затваря докрай-за да е на две нива,за сметка на разгъването,на което ще се намали хода на разгъване.Благодаря ти за чудесната идея-щте умувам още :)
DTIvanov - специалист
Здравейте колега. Наистина за двете нива при моето решение може да стане само за сметка на дължината. Още веднъж поздравления за идеята!
Помисли за устойчивоста на масата по дължина.Според мен под плота трябва да има царга.
iveliks - специалист
Колеги идеята е добра но аз питам водачите как и къде ще се захванат за да не се виждат и пречат .
DTIvanov - специалист
Здравейте колеги. В първия си пост се опитах да обясня как и къде се слагат водачите, но явно не съм бил достатъчно ясен, поне не за всички. Втори опит: водачите се слагат върху долния плот и от долната страна на горния плот на поне 50 мм навътре от страничните ръбове. За да се получи максимално разтягане масата трябва да е двойно по-дълга от водачите (например водачи 600 мм - плот 1200 мм). И пак повтарям водачите трябва да са с ПЪЛНО изтегляне! Вижте линка от първия ми пост. Успех на всички, които се захванат да я правят тази маса. Има много хляб в идеята.
blv - специалист
Здравейте, виждал съм такава холна маса, но не съм се заглеждал по нея. Огледайте дизаинерските къщи. Идеята си я бива-Успех.
iveliks - специалист
Колега аз разбрах за водачите още от първият път но какво се вижда на плота прии разпънато положение ...............водачи а ако теб те устройва ОК.
andreyfa - напреднал
Водачите са отдолу

Прикачен файл

2323.jpg
2323.jpg (23.8 KиБ) Видяна 9943 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за холна маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: