Мнения и въпроси за хола
става въпрос за кръгъл свод между две стаи не овал а кръг искам ако може малко снимков материал
petkomz - специалист
Задай малко по-конкретно въпроса, за кръгъл отвор между стаите ли става въпрос,размери и т.н.

Прикачен файл

отвор.png
отвор.png (34.26 KиБ) Видяна 7119 пъти
да нещо такова благодаря много ,а някоя друга снимка на готов такъв отвор да ти се намира
petkomz - специалист
Нямам снимки, просто драснах тази схемичка да визуализирам каква идея имаш, а ти пиши какво точно те интересува- просто да видиш готови такива, как се прави, ще пробиваш в съществуваща стена или ще изграждаш нова, а пък някой правил/виждал подобно нещо може да се включи.
yancho_lud - специалист
Малко остаряла тема, но и аз мисля за такъв свод на мястото на една врата, и въпросите ми са следните: така, демонтирам вратата и очертавам кръга около нея, после какво? С какво да изрежа свода в тухлите (стената е дебела 25 см), ще трябва ли с нещо да подпра оставащите тухли за да не паднат и ако ДА с какво и как, и може ли самият кръг да се направи с гипсокартон и как да му направя извивавката?
torbalan - Дървен философ
тухлите не падат, дори с кал да са зидани :)

https://picasaweb.google.com/1147869363 ... 9217804898

на мястото на тая дупка по-късно се появи голям отвор за прозорец :)

обръщането на свода май най-лесно ще стане с гипсокартон :)
yancho_lud - специалист
Благодарско, много се притеснявах, че може от едно сводче да стане беля, а относно гипсокартона как се огъва за да стане с формата на кръг?

Тема "кръгъл свод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: