Мнения и въпроси за хола
rumeniak - специалист
Отиваме ние с жената и децата да си купуваме мебели за апартамента в мебелна къща ЯВОР...... харесахме си нещо няма го, 30 дни с поръчка. Да ама на нас не ни се чака и хайде друго. Избрахме си друго и него го няма но седмица щели да ни го донесат. Както и да е на 11-тия ден се обадиха че дошло и отиваме да си го вземем. Направо изпаднах в недоумение когато прочетох на кашона : ЯВОР- Българската марка ( ПРОИЗВЕДЕНО В ХОНГ-КОНГ)....... Подписах се на документ че съм приел стоката в добър вид но за жалост някои неща бяха в изпочупени. Обаждам се аз на магазина и те ме питат сглобени ли са мебелите, казвам да нали за това съм ги взел. В документа пишело че стока се заменя ако не са сглобени нещата........ Немам думи. Не българска марка а Българска работа.
rosso m - специалист
Това е можеби най-некоректната фирма в България но точно за това че е в България е най-голямата.Няма нищо българско в артиколите им.И това "Явор българската марка "мебели"Нямам думи пожелавам им повече хора да разберат за какво става въпрос дефакто скорошен фалит.
bayan - специалист
колега разглобяваш и им носиш сомо дифектните елементи сменят ги ама има нерви. аз от 5 стола имах 7 дефекта и за 2 седмици стана работата ама с скандал имаше с управителят
rumeniak - специалист
Благодаря Колега но предпочитам сам да си оправя проблема от колкото да си хабя нервите с некви управители и т.н. Просто АДСКИ съм разочарован от "БЪЛГАРСКАТА МАРКА"
bayan - специалист
ако може добре ама както казах 5 стола и само 2 еднакви тапицирани седалки :shock: а дойдоха вкашон на части
andreyfa - напреднал
Tова са търговци..Няма какво да ги вините, Те не са правили мебелите.Продавт ги.
И аз съм като теб, като реша да купя нещо - проучвам ,проверявам , слушам мнения...и като отида ако ми кажат , че го няма в момента ...падлудявам - Отивам и взимам първия аналог попаднал пред очите ми. После - роня сълзи..
rosso m - специалист
andreyfa написа:
Tова са търговци..Няма какво да ги вините, Те не са правили мебелите.Продавт ги.
Е значи няма ядове да са некоректни. :? :?
ArturDent - Почти Безобиден
Тия знаеш ли какво зазлужават, щом са им такива условията.
Поръчваш най-голямата мебел, която имат и като пристигне:
Почваш да разопаковаш всичко в магазина едно по едно. Да се напълни с кашони стириопори и т.н.
Почваш да броиш всяко едно болче дали е там.
Правиш пробно сглобяване в магазина, за да се увериш, че стоката е точно тази за която ти я продават.
Намираш някоя плоскост която е леко издраскана и искаш да ти я заменят. Те естествено ще ти кажат да чакаш още 1 месец.
Но в твоя договор има срок на доставка и ти разваляш договора. Докато не си я заплатил стоката - това не е гаранциионнен срок. Ако се опъват - обаждаш се на Комисията за защита на потребителите и ще станат по-меки от гъба.
torbalan - Дървен философ
andreyfa написа:
Tова са търговци..Няма какво да ги вините, Те не са правили мебелите.Продавт ги...
само дето по сега действащия закон - цялата вина се носи от търговеца... и всичките ядове са за негова сметка :)

търговеца е виновен винаги :)
Spokoiniq - майстор
Е затова българско-китайска или полска конфекция не купувам.От дядо, бог да го прости съм научил-поръчваш по твой вкус и се радваш дълго време.Имам останали от негово време поръчкови мебели, дали са мръднали за 40 години, а? :wink:

Тема "БЪЛГАРСКИТЕ МЕБЕЛИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: