Мнения и въпроси за хола
mmm321 - напреднал
Здравейте,
моля да споделите идеи, как бихте обзавели и аранжирали този т.нар. дневен тракт. Това, което има към момента като закупени мебели са едн диван 180/80 см и два фотьойла 90/80 см. Там, където е нарисувана мивката в момента има кухненски шкаф с мивка, до него място за печка и поставен вече отдушник и в края място за хладилник. На първо време ще ползваме това, докато измислим, какво да правим.
Да уточня, че в кухнята трябва да има хладилник, печка, котлони, миялна. Пералнята ще е отвън. Обожавам да готвя, затова ми трябва кухненска площ - това ми е най-важното.
Очаквам вашите идеи - развихрете се, няма ограничения :-D

Прикачен файл

111.jpg
111.jpg (76.57 KиБ) Видяна 5196 пъти
mmm321 - напреднал
сега виждам, че не се виждат размерите на долната стена - 3,60 с вратата, а до вратата е 2,60 м.
mim - специалист
мястото е доста малко за дву-функционална стая
трябва да решиш кое ще е в превес, да си начертаеш нещата в мащаб и да почнеш да ги разместваш

ако искаш голяма маса и плот, от сега ти казвам - измисли друго място поне на фотьойлите

ако помещението е само кухня би станало страхотно, с много шкафове и всичко необходимо, но и дневна - ще трябва да се свиеш в плановете

почнах да чертая в мащаб, след малко ще пусна скицка :wink:
mmm321 - напреднал
Аз това съм го направила и ми се получава - мястото стига за всичко.
Но се получават все едни стандартни комбинации. Бих искала да събера мнения и да видя, дали пък има нещо, за което не съм се сетила, а ми допада като решение.
mim - специалист
стандартна комбинация, плот за работа - клонящ към 0
място за размианване на 2ма човека - клонящо към невъзможно
само кухнята в минималния й вариант заема 2/3 от помещението

дай да видим твоите варианти

Прикачен файл

111_202-mim.jpg
111_202-mim.jpg (78.27 KиБ) Видяна 5118 пъти
mmm321 - напреднал
Ето нещо такова си мисля.
Като това кафявото нещо е маса с височината на кухненския плот - 85 см., която ще може да се ползва и като плот и като маса за хранене - ще е мобилна. А под масата ще има шкафчета на колелца, които като трябва да се ползва като маса за повече хора, ще се местят до стената.

Прикачен файл

222.jpg
222.jpg (73.06 KиБ) Видяна 5089 пъти
mim - специалист
ами ти си намерила решение на проблема и то доста добре :-D
аз съм на мнение, че ако сам не можеш да се оправиш в собственото си жилище, не знам къде
mmm321 - напреднал
Абе така е, но това е моето виждане и не мога да избягам от клишето на собственото си виждане. Исках да чуя и друи идеи :)
desem - специалист
".... кухнята трябва да има хладилник, печка, котлони, миялна...."
- подредба от вратата към прозореца.
хладилник - 60 см
(шкаф 0 45 см)
мивка - 50 см
миална - 45 см
печка - 60 см (с котлони 2ка отгоре, както си ги сложила и сега, за да остане повече плот)
--------
215 см, а ти имаш 260 см, т.е. остават ти още 45 см за един долен шкаф.

Това да е цялата "кухня". Без допълнител плот/шкафове на другата стена, ако има нужда ползваш масата (където си я сложила сега).

Дивана на стената, където е 1,80, срещу него на "правата" стена ТВто.

Тема "Моля за идеи за разпределение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: