Мнения и въпроси за хола
gorogeorgiev - напреднал
Здравейте,

Имам нужда от съвет.В момента правя ремонт в къщи.Остъклявам терасата/номер 1 в скица 1// и ще я съединявам с хола/номер 2 в скица 1/. Имам идея да изкъртя колони 3 и 5 от втората скица.Това е скица на стената между терасата и хола, която в момента е с прозорец/тип пистолет/. Но се питам, дали не са носещи? Жилището ми е панелка. Благодаря предварително

Прикачен файл

Livingroom.JPG
Livingroom.JPG (17.05 KиБ) Видяна 3087 пъти
mim - специалист
как така ще къртиш колони! :x
ribnikolaevi - майстор
Чакай сега. Уплаши народа. Пусни снимки.
Имаш ли стоманобетонова греда (трегер) от вътрешната страна на стената (такава, че да е навътре от самата стена, да се откроява)?
gorogeorgiev - напреднал
ribnikolaevi написа:
Чакай сега. Уплаши народа. Пусни снимки.
Имаш ли стоманобетонова греда (трегер) от вътрешната страна на стената (такава, че да е навътре от самата стена, да се откроява)?
Хе-хе , аре пускам смимки :)
Поразрових се и намери схема на панелка, която според мен е на блок, като моя.Оградил съм апартамента в кръг, а терасата съм отбелязъл с хикс.
Казаха ми,че колоните не са носещи и ако къртя да къртя двете колони и трегера заедно, защото трегера се държи от тези колони и някакви железа и ако ги няма колоните той ще падне.Но имало вероятност моите колони, да държат колоните на съседа от горе и ако ги изкъртя колоните на съседа да дойдат при мен.
Стоманобетонова греда (трегер) от вътрешната страна на стената, която да се откроява извън стената нямам.

Вие, какво мислите?

Прикачен файл

100_3400.JPG
100_3400.JPG (63.68 KиБ) Видяна 2928 пъти

Прикачен файл

Untitled.jpg
Untitled.jpg (38.84 KиБ) Видяна 2929 пъти

Прикачен файл

100_3397.JPG
100_3397.JPG (61.32 KиБ) Видяна 2934 пъти

Прикачен файл

100_3398.JPG
100_3398.JPG (61.89 KиБ) Видяна 2934 пъти

Прикачен файл

100_3401.JPG
100_3401.JPG (57.78 KиБ) Видяна 2934 пъти
viko01 - специалист
Това под прозореца го карти спокоино.А острани колоните трябва да останат

Тема "Моля за съвет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: