Мнения и въпроси за хола
vladuicho666 - напреднал
колеги ще бутам стената между хола и кухнята,искам да стане свод на който искам да сложа две три лунички,след като махна тухлите ще го правя със гипсокартон,но как се закрепват тухлите тоест до там до където са бутнати ,какви са начините? :?
torbalan - Дървен философ
има ли възможност да се разгради стената до горе...
да се сложат греди
и да се иззида наново?

така май най-добре ще стане...

аз го направих същото, но в моя случай се оказа че има циментово трегерче (ама точно трегерче, а не трегер) на подходяща височина...
избуших под трегера...и нататък с гипсокартон :)

http://picasaweb.google.com/dimitar.j.s ... 2061019202
тук се вижда къде съм доизградил хола...

след като наместиш гредите - махаш тухлите под тях...


http://picasaweb.google.com/dimitar.j.s ... 3469629634
тук става ясно каква я стършел свършил :)


http://picasaweb.google.com/dimitar.j.s ... 3927333970
а тук в малко по-завършен вид...


ако нямаш трегер и не искаш да разградиш стената до край...
може да извадиш половин ред тухли (тези, които са редени на дълго) примерно от вътрешната страна - след това пъхаш някаква яка греда там
после минаваш от вън - вадиш другия ред тухли и пъхаш греда и там...
vladuicho666 - напреднал
има трегер,ама проблема е че искам свода да е елипса и няма да къртя чак до трегера и затова ме притесняват тухлите,а и забравих да кажа че са четворки
torbalan - Дървен философ
е, па ако има трегер - идеално
къртиш до трегера
а отдолу където искаш си правиш конструкцията на свода...

какво ти пука, че до трегера ще е кухо...
Последна промяна от torbalan на пет юни 04, 2010 10:47 am, променено общо 1 път.
PLOCHKATABG - специалист
[quote
Последна промяна от PLOCHKATABG на съб юни 05, 2010 2:55 am, променено общо 1 път.
шоп - майстор
Щом има трегер-бутай смело.

При мен няма и останаха 2 реда четворки под плочата. За да ги укрепа подложих две греди 12 на 12 които запънах с един 20 тонен крик набих клинове и така под напрежение укрепих нещата:-)
mrdds - специалист
Здравейте,
използвам темата за да не отварям нова защото имам подобен въпрос и неясноти свързани със преместване на една стена.
На схемата по-долу съм изобразил ситуацията.Блока е 5 етажен тухлен.На 2-рия етаж са го направили този трик и са разширили кухнята си към терасата.
Въпросите ми са :
Има ли законови изисквания да се премести една стена с 60см.?
Как е най добре да се разруши стената и да се изгради наново и с какво?
Каква сума горе долу е необходима за такава процедура?
Нужно ли е укрепване след разрушаване или това,че има бетонна колона на терасата е достатъчна да държи горната тераса стабилна?

Пояснявам,че на стената няма водопроводи за местене,само 2 контакта и прозорци,на които ще се сменя дограмата така или иначе.
Изображение

Също така ми се иска да вдигнем малко височината на вратите.Висок съм 2м,а светлия отвор на вратите е 1.96 и когато минавам трябва да се приведа леко за да не си ударя главата.Може ли щурца да се отреже (с 5см) или трябва да се премахне целият и да се сложи по тесен за да се увеличи светлия отвор на касата?
ribnikolaevi - майстор
Основният проблем е конструктивен. За да пипаш нещо първо ти трябва конструктивно становище, че това нещо не е носещо...
Или пък че е. Тогава минаваш на друг коловоз - конструктивен проект за преустройство.
Ако дадеш снимки и схеми, може и нещо тук като идея да ти дам, но това преустройство няма да е законно, нито пък ще ти го гарантирам на 100 %, отговорността си остава твоя в този случай.

Тема "бутане на стена и укрепване на тухлите как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: