Мнения и въпроси за хола
negramoten - специалист
Моето мнение е, че пвц дюбелите не са удачни за бетон, най-вече заради това, че приложението му е да раздува в кухини и така да захваща, а в бетона като пробиеш няма кухина и от пренатягане може да скъса. И като цяло анкера е по-добър вариант за бетон според мен.

Плочките можеш да пробиваш или така както казва колегата или с перфоратор, който е със сменяеми патронници и заменяш сдс патронника с този с цилиндричния захват и дупчиш с бургия с видия, обаче с цилиндрична опашка. Фабрично ги правят там удъра да е по-слаб, защото няма ход като при сдс и бургийте са така направени че няма отлюспвания от външния слой на плочките.

ето тук за видове дюбели и приложения.

http://www.intt.ru/publish/section_1228785319

Малко е на руски, ама се разбира.
Evgeni30 - специалист
Хрумна ми.....

със ленти за гипскартон и силикон да фиксирам дървената пластина с куката в розетката, които леко шават, но са здрави и да избегна пробиване, анкери или нови дюбели?

Какво мислите за това?
funlive - специалист
забравете за пластмасов дюбел в таван от бетона плоча. има доста видове анкери. всичките ще свършат работа.
Borizanov - специалист
Е много ми е па интересно как така "забравете". Много е лесно да кажеш нещо. Аз па ще кажа - става, и се обосновавам - правил съм го много пъти без проблеми. Вие кажете защо не става... или защо да забравим за пластмасов дюбел в бетонна плоча???
Crafty - специалист
Borizanov написа:
Е много ми е па интересно как така "забравете". Много е лесно да кажеш нещо. Аз па ще кажа - става, и се обосновавам - правил съм го много пъти без проблеми. Вие кажете защо не става... или защо да забравим за пластмасов дюбел в бетонна плоча???
Защото пластмасовият дюбел не е проектиран за висящи на него товари. - носи на срязване, не на опън. Не казвам, че няма да държи ... поне известно време, но със сигурност с метален анкер/анкерен пирон/метален дюбел се подсигурява човек, а разликата в цената е пренебрежима за 1 бройка.
Spokoiniq - майстор
Абе досега да сте минали и за 1 бира време да сте му ударили една дупка на човека, философи!
Колега, дай контакт на лични да дойда да ти я пробия тая дупка ако си ми на път , че жал ми стана...
negramoten - специалист
Абе и аз мога да ида, ама да поиска човека. Може да не пуска чужди хора у тях, може да не иска помощ. Сега на сила да го караме, лоша работа. :)
Borizanov - специалист
Spokoiniq написа:
Абе досега да сте минали и за 1 бира време да сте му ударили една дупка на човека, философи!
Колега, дай контакт на лични да дойда да ти я пробия тая дупка ако си ми на път , че жал ми стана...
Проблеми никакви, ама за една бира и една дупка да се отклопам до София... нЕма да мога да я преглътна.

П.П. Иначе хората за едната "дупка" и бая по-далече ходят ама... това е друг въпрос. :roll:
PLOCHKATABG - специалист
Всеки един дюбел на Видира е перфектен и може да държи на много големи натоварвания, няма значение дали е пластмасов, още повече в бетон, няма никакъв проблем. Анкера е по здрав, но има и много качествени пластмасови дюбели .
Spokoiniq - майстор
Ако полилея не е от ковано желязо 100 кила няма ядове с хубав пластмасов на Фишер, иначе е против правилата отвсякъде, но при много малко тегло и липса на вибрации се преглъща.Има и друг момент-при пожар се топят, но тогава ще ти дреме на фара дали пада полилея.Анкер-куки има във всяка квартална железария, но повечето са китайска скръб, по-добре железен дюбел за газобетон, от тея със зъбите , само ако е в бетон и прекалиш с размера на винта от триенето може да се скъса самия винт.Ама кво обяснявам, нали нямаш перфоратор така или иначе...

Тема "монтаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: