Мнения и въпроси за хола
boriana5 - помощник
Здравейте,
От скоро сме новодомци и останаха няколко неща за дооправяне. Най-голям проблем имам с избора на декорация за стена. Не мога да реша дали да сложа картини или някакви пана, или пък интересно разположени рамки и снимки... Не мога да преценя в какъв цвят да са... Интериора ни е решен в бяло с малко сиво (дивана) и червен акцент (пердето). Но изглежда доста скучно. Необходимо е да се сложат цветни акценти. За това и избрах такъв килим, ама мисля да го сменя с някой не толкова шарен.
Та, бих искала някой да ми помогне със съвет какъв килим да избера, какво да сложа над дивана, над шкафа и под климатика. Тези стени са доста голи и мисля, че би се получило добре като ги декорирам по някакъв начин.

Прикачен файл

P1020043.JPG
P1020043.JPG (46.12 KиБ) Видяна 13239 пъти

Прикачен файл

Picture 060.jpg
Picture 060.jpg (59.26 KиБ) Видяна 13239 пъти

Прикачен файл

Picture 061.jpg
Picture 061.jpg (63.76 KиБ) Видяна 13239 пъти
Dewalt - специалист
Защо не заложиш на декорации тип стикери?
Има интересни предложения,същевременно нестандартни,разчупени и цветни.
niki_sap - специалист
Картините са винаги добро решение. Не е задължитено и да са скъпо - можеш да си купиш например репродукции на известни автори - и под това нямам предвид снимки на картини, а прерисувани с масло, акварел или каквото е оригинала.
Аз личнно не виждам защо да си сменяш килима. Напротив направи всички цветове от нещо акцент.
Ето ти един пример за художник и тип картини, които според мен ще се вържат: Ton Schulten

Изображение

Изображение

Изображение
Frysco - специалист
Над дивана две диагонално разположени картини, под климатика, едно високо и тясно пано-може да не е картина, май по добре ще стане да е някаква апликация.На шкафа сложи декорация от изкуствени цветя.Гони цветовете черно, сиво и тъмнокафяво.Не мога много добре да преценя от снимките, но май са бели стените.Като се вземат предвид водещите интериорни цветове бяло, кафяво (ламината) и черно ми се струва, за да се получи дискретен контраст, просто използвай същите цветове.Същото се отнася и за килима, по мое скромно мнение и за пердето, че червеното някак си не е за тази стая.
niki_sap - специалист
На шкафа сложи декорация от изкуствени цветя.
Съжалявам, но за мен лично това винаги е лоша идея. Колкото и релано да изглеждат цветята, те винаги ще стоят изкуствено и евтино.
Предостатъчно е да сложиш една хубава ваза, в която дори и да няма постоянно свежи цветя, сама да краси и запълва този шкаф.

Всичко зависи от стила, който искаш да имаш - пределно изчистено с минимум цветове - тогава сложи повече графики и махни килима, или живо с много цветове, което да контрастира на едноцветните мебели. Въпрос на избор - но не се опитвай да направиш всичко наведнъж - стикери, картини, апликации, графики, снимки...... един стил и ги повтаряй из цялата стая, тя не е толкова голяма все пак.
boriana5 - помощник
Благодаря за идеите.
И аз така мисля, че трябва всичко да е в един стил. Предпочитам да е цветно, но не шарено. Доста неща съм гледала, много ми харесват, но някак си нямам смелостта сама да реша какво точно да сложа. Харесвам картини тип рекламни плакати, или пък стикери. Просто незнам... :?
mim - специалист
+ декоративни възглавнички на дивана и фотьойлите, които ще придадат уют, като не са само червени, а съдържат червено в десена
освен червената органза може да се добавят от двете страни по-плътни завеси (които може да не се затварят) в кремаво например
на масичките може да се добави 1 кръгла фруктиера, кръгът концентрира положителната енергия в дома, в топли цветове - оранжево, охра, червено - по малките галерийки има доста предложения, цветът на плодовете, каквито и да са е винаги приятен (в някои случаи дори мушмулите :-D )
на скрина - нисък керамичен свещник с ароматни свещи в същата гама
мяркам бебешка глава, така че за предпочитане е да се избягват високите тънки вази
постепенно ще се напълните с всякакви джинджифляшки, които да се чудите къде да слагате, така че не му се притеснявайте
а и едно домашно парти "за новата къща" ще надонесе разни такива сувенирчета и подаръчета :-D
ако имате канала FLN препоръчвам 2-3 епизода на Божествен дизайн или някое подобно предаване, да се види каква роля играят точно декорациите и текстила за домашния уют

или накрая аз бих сложила: бежови възглавнички - плюш или лен, други възглавнички в дамаска с червено в тях
фруктиерата с плодове или ароматни листа в червено и оранжево
килима ще го оставя
нисък свещник с различни цветове свещи в оранжво, жълто, червено
плътните завеси в страни
"пано" от семейни снимки задължително в еднакви рамки подредени несиметрично над дивана
и догодина ще боядисам стените в цвят :-D и ще сменя гамата, че само червени акценти е адски натоварващо :-D
wizli - специалист
Първо поздравления за сдържaната гама на апартамента, показва доста вкус.
Според мен няма нужда да запълваш всичките празни пространства,
по-добре само 2 големи стилни пана, едното над дивана и другото зад масата на 3-тата снимка,
нещо такова:

Прикачен файл

222.jpg
222.jpg (97.36 KиБ) Видяна 11470 пъти
wizli - специалист
сега видях, че темата е стара.... :axe:
boriana5 - помощник
Благодаря wizli за хубавите думи! Вече съм сложила декорацията на стената и в най-скоро време ще кача снимки, но искам да допълня и с аксесоарите.

Тема "Помощ за декорация на стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: