Мнения и въпроси за хола
milen1110 - напреднал
Здравейте! Бих се радвал да споделите собствения си опит и да ме посътветвате от какъв материал да си поръчам тапицерията на холовата гарнитура. Съответно плюсове и минуси на единия и другия материал.
Май съм се навил за естествена кожа, но ме притеснява да не се нацепи или да се захаби (зацапа) след време. Фирмата ми предлага и някаква друга кожа регенерат, която ми обясниха, че била нещо между естествената кожа и изкуствената.
Ще се радвам на вашите мнения. Предварително ви благодаря.
BAlexandrov - специалист
Ако имаш деца трудно ще я опазиш. Аз заложих на здрав текстил с ципове да може да се сваля и пере :-D
dundurma - специалист
кожата спарва и се плъзга,а и евентуалната и смяна ще е по-скъпа.
krakalski - специалист
Не възможно е да получиш конкретен отговор. Избора е строго индивидуален. Плюсовете за мен може за теб да са минуси.
Аз харесвам на кожата:
1.Не се пере.
2.Не влиза прах в дунапрена
3.Държи прохладно през лятото.
4.Почиства се лесно-жената го чисти за секунди с някъкъв израелски гелообразен препарат.
5. Нацепва се, но не е грозно (според мен).
Не харесвам.
1. При захабяване след 10г.(например) не можеш да смениш частично защото ще се различава цвета на кожата(ама дали ще съм жив ?...)
2. Залепваш ако си гол през лятото.
ПП.
1.Ако минеш на текстил препоръчително е да си вземеш два комплекта дамаска.
2.Аз отново бих си взел кожа.
naB4o - специалист
Естествената кожа е доста скъпичка; ако сравняваш с изкуствена. Аз съм текстилна дамаска. На мен ми е по-удобно за дрямка, понеже не се хлъзга. Лятото не залепваш. И е по-лесно поддържана. Ако искаш да изкараш максимално дълго с 1 кожена гарнитура си трябват повече грижи.
krakalski - специалист
Да така е ,но аз съм алергичен на прах и това при мен е основен аргумент в полза на естествената кожа
AAlexandrov - напреднал
Наистина трябва да се уточни за какви нужди е гарнитурата, от кого ще се ползва (визирам агресори като деца, кучета, котки) и какъв е бюджета.
Според мен кожата има всички предимства, които описа и колегата по-горе, но освен това и естетически превъзхожда всяка една дамаска.
Обаче е твърде неудобна за релакс.
Аз лично съм избрал дивана в хола с качествена дамаска, която се сваля изцяло при нужда от пране или подмяна.
Вариантът с два комплекта дамаска също намирам за доста удачен, защото доста лесно може да се освежава визията на хола.
niki_sap - специалист
Аз пък не разбирам вие вечени мебели ли си купувате? Кожата (при нормална поддръжка) ще издържи без да се напука или скапе поне 15 дори 20 години. В най-лошия случай 10 - 15 години.
Дамаската - почти същото - минимум 5 - 15 години.
И защо да си купувам от сега две дамаски, като след 5 или 15 години нещо съвсем различно ще бъде на мода и ще ми се иска да имам. Отделно и много по-важно, в какво състояние ще бъде дунапрена на дивана ми след 5-10 години и ще мога ли да сложа въобще резервната дамаска.....
Верно е, че диван, кухня, въобще обзавеждане не се купува за 1-2 години, но според мен не може да се мисли и че задължително трябва да те надживее.
Замислете се за следното:
1. Живеем в свят на еднодневки, на потребителско мислене и непрестанно желание за нещо ново. Направо си ни е заложено да искаме да сменяме нещата около себе си колкото се може по-често.
2. През колко периода ще премине живота ви през следващите 15-30 години? Ако сте на 25 и обзавеждате първото си жилище, много е вероятно то да е 1-2 стайно и да искате да живеете в "младежка" обстановка. След 5 години вече ще имате деца и най-вероятно ще се наложи да смените жилището или най-малко обзавеждането, след още 5 години децата ще тръгнат на училище, а след още 10 ще сте си пак двама. Значи ли това, че на 25 трябва да си обзаведете двустайния апартамент и бюро за първокласник и ако го направите ще ви харесва ли след 10 години....

С две думи - ако ти харесва кожа - купи си кожа и й се радвай докато се скъса. След това си купи друг диван или претапицирай този. Ако не искаш да ти се лепи дупето лятото - не си купувай кожа и след някоя и друга година пак ще претапицираш или купуваш диван...
eurogas - специалист
Естествената кожа за мен е изключително непрактична както за гарнитура, така и за колата, за съжаление и на двете места съм с кожа по настояване на жената, занапред не мисля че някой може да ме излъже да купя нещо кожено, хола стана като офис, няма топлината на дамаската, спарва, лепне, мъка.

Колега krakalski , ако може да дадеш името на този израелския гел за почистване на кожа, че бежевата кожа потъмня с няколко тона само за десет дни ползване, децата я малтретират здраво. :yawinkle:

Тема "Холова гарнитура - кожа или друго" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: