Мнения и въпроси за хола
Evgeni30 - специалист
Имам нужда от съвет


Купих полилей за хол, на Амбиенте, за 300 лв., немски, красив

Преди в хола беше кръгово , с двоен ключ, но после го направихме с единичен ключ. Горе в чашката има 3 кабела , два са заедно.....а третия самостоятелно, както ми казахте преди

Полилея е с крушки миньонки (обикновени), които май не държат много, често горят. По 2 на месец примерно.

Има и друг проблем, при включено осветление....ако взема да свалям изгоряла крушка и дава на късо понякога, гърми и се отделя стъклената част, а металната остава вътре.....


А днес....като включвах ключа и пак даде на късо....защото имаше останала метална част ......не я бях махнал.

Дали не е свързан хубаво или трябва да купя от енергоспестяващите миньонки......

Кажете.........
Evgeni30 - специалист
проверих свързването в чашката......


на тавана има 3 кабела......два от които са в единя вход на лустер клемата и при двата (които са заедно) светва фазомера, а третия кабел върви сам във другия вход на лустер клемата.

Преди беше кръгово, но сега е с единичен ключ и светват едновременно.


Да не би да не е правилно свързан?

Освен това видях че има лека дупка.....в металната част на изгорялата миньонка.....
MAPTO - напреднал
По принцип не е грешно свързан - двата кабела, които сега са на едно са били двете фази от предишния двоен ключ. Много вероятно е при новия единичен ключ също да са сдвоени. Ако не са и ги разкачите можете да замерите кой точно подава фазата и да свържете само него, а другия да изолирате и да си стои за евентуално бъдещо свързване с двоен ключ.
Ако сложите енергоспестяващи лампи ще си спестите хем от сметката за ток, хем от купуването на нови крушки поне за няколко години напред. Има два естетични проблема с енергоспестяващите крушки:
1. При светване имат нужда от малко време да загреят до максималната степен на осветеност.
2. След години, когато някоя от лампите сдаде багажа и я замените с нова - в 99% от случите новата ще свети малко по-различно от останалите. Примерно - ще свети по-бяло, по-жълто, по-интензивно или по-малко интензивно.
Evgeni30 - специалист
Мерси за мнението

на мен към момента не ми горят така крушките......за 1 мес не е горяла нито една.

1) смених си ключа

2) не ги затягам на максимално миньонките....4е и при максимално затягане и при хлабаво....горяха често.

Да се надяваме, че повече няма да има проблем с този полилей на Амбиенте.

Тема "Проблем с полилей" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: