Мнения и въпроси за хола
dragoniliyan - помощник
Здравейте приятели!
Пиша тази тема с молба за съвет.
Ето и същината на проблема:
В нас в хола имам едно легло, което се разтяга и е на пружинии, а отгоре е заслано с малак душек. - преди беше много удобно, но сега има проблем - пружините са се накасали и не зная как да ги поправя. - опитвах с въжета, телове и какво ли не ... , но резултата е един и същ за ден-два е добре и после пак същото.
Моля, дайте някоя идея ....

Има и друго някой ако може да ми каже как да залепя намясто опорната тръба ... на една от снимките се вижда, че е откачена от заварката, но няма как да я заваря тук.
Пс: Благодаря на всички за отделеното време предварително!!!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
8180 - майстор
Доста е зле при теб.
Реставрирал съм същото - голяма играчка.
Трябва да се възстановят всички елементи, иначе съседните се късат.
Възможно най-яка тел, но да позволява огъване, осукване или от "два ката" по-тънка (оригинално май го има и това).
Пружините - нещо подходящо готово. При мен си ги имаше.
Счупени тръби - с помощно парче и винтове.
Мислил съм да се заменят/дублират теловете с каиши от брезент, винил и подобни на кръст. Не намерих решение за читаво захващане по края.
Сигурно и с три (ако го сгъваш) парчета OSB ще стане, но по-твърдо.
По-гъста оградна или арматурна мрежа също може да се мисли, но тогава връзките към тръбите на снадките ще трябва да са по 2.
Ако се ползва за сядане, за най-горния участък също трябва да се мисли специално.
Brave - специалист
Доколкото си спомням, целия механизъм се държи на 4 болта и може да бъде демонтиран сравнително лесно (въпреки че е учудващо тежък) и поне отчупеното да си се завари. Според мен трябва да се почне с това, защото тази част поддържа геометричната форма на рамката и без нея няма начин да се опънат адекватно страничните пружини без двете странични тръби да се приближат една към друга. Отделно, много вероятно е, ако човек се разтърси по приятели (пък и покрай кофите на големите комплекси), да има ненужен диван с подобна конструкция и липсващите телени елементи да се свалят от там или направо да се свали цялата метална конструкция и да се замени.

Тема "Проблем с леглото в хола!!!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: