Мнения и въпроси за хола
PostalDude - помощник
Значи мисля как да оправя мястото за учене и напоследък ми се е завъртяла в главата идеята за писалище.
Не ми харесват тези компютърните бюра, пък и напоследък използвам предимно лаптоп и единственото обемисто нещо е принтерът.
Търсех в интернет къде има писалища и единствено намирам обяви от антиквариатни магазини-масивен махагон за 800 лв :shock:
Има ли някъде,където правят писалища от ПДЧ и меламиново покритие ,което да наподобява истинско дърво.Прилагам 2 снимки на по-класическо ,и на по-съвременно писалище.
И за много години приятели! :)

Прикачен файл

Writing-Desk.jpg
Writing-Desk.jpg (76.82 KиБ) Видяна 4236 пъти

Прикачен файл

Contemporary-Writing-Desk-Furniture-Design-Katakana-Dare-Studio.jpg
Contemporary-Writing-Desk-Furniture-Design-Katakana-Dare-Studio.jpg (84.33 KиБ) Видяна 4236 пъти
peter_m - специалист
Ами просто постъпи както е казва форума - направи си сам.
Направи си чертеж, оразмери си го, отиди до някъде, където разкрояват и кантират пдч (разцветки има каквито се сетиш), избери си обкова (краката, дръжките, водачите и всичко друго, което ти е нужно) ... Ако търсиш истинско дърво - направи го от дърво, а не от пдч. Ако търсиш компромисен вариант - фурнировано пдч (фурнирован мдф) и после си го лакираш в какъвто цвят искаш ...

Ако търсиш класичеки изглед като втората снимка - има фирми, които се занимават с производството на такива мебели (не стари от антикварен магазин).

Ако има нещо, което не ти е ясно при сглобяването или по нещо друго - питай тук :-D
JuliS - специалист
Аз дълго търсих старо писалище да го реставрираме... Ударих на камък. Намерих много...но на такива цени че изобщо не се включих в мечтите си даже. Тогава попаднах на една картинка в нета за ново но състарено писалище. Всъщност намерих я във форума на бг-мама, в темата да преправим старите мебели. Там едно момиче я беше показало като модел.
Изображение не беше много скъпо като за ново...370лв. но пак на мен ми дойде скъпичко. Разгледах сайта на фирмата обаче и харесах това!
Изображение - 180лв.
вече съм горда собственичка на това бюро...и да ви кажа много му се радвам. Масивно е и е около 50кг - това за да добиете представа за масивността му. Много коректна фирма. Направиха го бързо и куриера ми излезе 17лв.
дано съм била малко полезна :-D

забравих да кажа... размерите не ме устройваха и ми го направиха по зададени от мен размери. Точно за мястото за което го бях предвидила.
parketmilanov - специалист
Писалищата пак на мода!-
е моя лозУнг:)
страхотно е първото от темата.
хем класическо хем леко стилизирано
хем Фънки
I LIke!:)

Тема "Писалище" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: