Мнения и въпроси за хола
daywalker - специалист
харесах един модел в Айко сега е на промоция за 999 пари, но е 290/220 - http://www.aiko-bg.com/index.php?show=p ... &pid=82525
prascho - майстор
Моделът е български. Положителните черти, които виждам са :
- опция за сън с изтеглящ механизъм тип чекмедже.
- ракла. Отпред е запълнена с конструкция, което е добре. Няма да пропадне

Наподобява сглобяването на Паралел Севлиево.

Познати ми обърнаха внимание, че точно този тип дивани имат един функционален недостатък. Човекът, който сяда на тясната част няма облегалка назад /баш в ъгъла между двете части/. Но в моя случай по-ниско разположената облегалка ще позволи на светлината да попадне в помещението от по-ниско стоящия малък прозорец.

Аз за около месец преустанових избора на мека мебел. Натрупаха ми се доста неща.

Освен Айко, погледни моделите в "Зона" на Севлиево. Дамаската им изглежда качествена. Наподобява пресъхнало езеро /една мрежа от неправилни осмоъглници/. Не знам как се води.

Не успях да разгледам Тедива. Имат шоу рум в София, погледни и там:

http://www.tediva.eu/bg/info_pages/38-% ... 0%b8%d1%8f

Общо взето към еко кожата съм леко скептичен. Би трябвало търговците да предоставят информация за броя цикли, които издържат тези дивани......./освен дамаската и някакъв документ за еко кожата/.

Прикачен файл

P1010322.JPG За тази кожа говоря
daywalker - специалист
Аз търся по принцип 2 отделни дивана. Единия да е с функция за сън. За съжаление ъгъла не ми върши работа. Отделно естествената кожа доста ме влече. Не знам дали ще си угодя на всичките предпочитания :))) Гледах едни модели на Cotta в сайтовете, но не ми стана ясно дали имат опция за механизъм.
prascho - майстор
Имаш ли пари ще си угодиш.
VLADO66 - майстор
Ама естествената кожа иска поддръжка.Друг неприятен момент е лятното залепване на задника :wink: На мен ми харесват комбинираните-кожени подлакътници и гръб и зоната за сядане от дамаска.
prascho - майстор
Аз също не съм привърженик на кожата. Спарява лятото и не може да се спи дори да опънеш един чаршаф отгоре.

Ако имаш познат с кожен салон на автомобил черпи информация за конфорта през лятото. Ефектът е сходен с диваните.... Най-добре е тази част, която в разпънато състояние /функция сън/ да бъде с дамаска. Останалото по лични предпочитания.

Също така от естествена кожа до естествена разлика голяма....
prascho - майстор
След довършителните дейности вкъщи отново се заемам с обзавеждането. Уйкенда си харесах това :).

Прикачен файл

P9270948.JPG
PIP - майстор
Преди една година и аз бях в процес на търсена на холна гарнитура и един ден обиколих поне 7-8 магазина, включително зона, айко, икея и 5-6 други специализирани магазина. Търсех ‘лява’, българска, що годе евтина и с вариант за превръщане на ‘спалня’ или от сорта. На края на деня купих ‘дясна’, немска, по-скъпа и ‘фиксирана’, т.е. без механизми... излята. Оказа се, че не харесах изработката и материалите на нито една българска гарнитура. От магазините, които обиколих como определено предлагаха най-качествени гарнитури. Гарнитурата става за спане (пробвано) само на един човек, но е страшно удобна за сядане и всекидневна употреба.
Yordan_Andonov - напреднал
Здравейте, за да не пускам нова тема и аз реших да пиша тук.
Новодомци сме и все още ремонта продължава, но момента за обзавеждане наближава.
Конкретно ситуацията е следната:
Търсим си холов ъгъл, на който първоначално ще спим, докато съберем за спалнята.
Спрели сме се на този диван http://eshop.mebelinovdom.com/suite-corner-vichenca-8 който е с механизъм тип клик-клак.
От опит със стари дивани, от този тип ми се струва, че механизма е здрав.
Пиша го, понеже един приятел си закупи на скоро от мебели виденов диван с подматрак (чекмедже) и на втория месец седна по-рязко на него и дъската, която имала чеп се счупи... И съответно хайде шини, винтове и прочие.
Единственият минус на модела, който съм посочил според мен е, че примерно ако го разпънем и искаме да гледаме ТВ централно, краката ни ще висят,заради типа механизъм, спането става успоредно на секцията, докато при диваните с падащ гръб и подматрак, мястото за сън е доста по-голямо (оформя се като квадрат 2 на 2 примерно).
В общи линии съм пред дилема, какъв точно диван да си закупим, макар, че модела, който съм посочил ни хареса много, моля за вашите мнения относно издръжливостта на различните видове механизми, който съм изброил по-горе.
Пропуснах да вметна още един плюс на дивана с клик-клак механизъм (понеже ходихме, гледахме, седнахме), когато се рапъне за сън, почти липсва фугата между отделните елементи, понеже седалката е зашита за облегалката.

Тема "Холни дивани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: