Мнения и въпроси за хола
tany666 - напреднал
Здравейте,след дългогодишна вярна служба холната гарнитура окончателно сдаде багажа и сега съм пред дилема какво да взема.
Ъгловите ми харесват но при мен няма да са подходящи,затова съм се насочил към два отделни дивана.
Гледам по мебелните магазини диванчета в ценови диапазон 400-420лв,като предната част се издърпва,гърба пада и става за спане.Подлакътници имат но подвижни,както 3-4 възглавници.
Питането ми е следното,диваните са с дунапрен или матрак,с кое е по удачно да се вземе(ще има лежане върху тях)
Има ли вероятност дунапрена да се деформира?Някой ако ползва такива да сподели мнението си.
Благодаря предварително.
jdraganchev - специалист
tany666 написа:
..........Гледам по мебелните магазини диванчета в ценови диапазон 400-420лв,като предната част се издърпва,гърба пада и става за спане.
тези не ги гледай, един такъв от практикер го пробвах, и познай :evil:
Вярно, че съм 120 килограма, но все пак не можах да повярвам, че се разпадна по такъв начин :weedman:
новодомец - напреднал
Преди шест години решихме да се разделим със старата мека мебел и я заменихме с два дивана.Диваните имат ракла,матраците им са широки,възглавниците им ги пера в пералнята и не са трепнали.Сега спокойно мога да настаня четиричленно семейство в хола,без да се притеснявам,че няма да им е комфортно
eurogas - специалист
Каквото и да вземеш, след време сляга и там където стоиш всеки ден става една дупка, така че си избери каквото ти хареса на външен вид и цена, с идеята че след някоя година пак ще се сменя с ново, за съжаление няма вечна гарнитура дори в най-високия ценови клас. :)
Panzer - специалист
На севлиеския дунапрен му дават 5 години гаранция против деформиране.
И аз съм се насочил към меката мебел на "Паралел"- гр.Севлиево. Разгледах холовите им ъгли в Зоната и ми се струва за тези пари предлагат добро качество. Засега съм се спрял на холов ъгъл "Луна". От българските производители също харесвам диваните на "Аксага"- гр.Ямбол.
tany666 - напреднал
След няколко дни семеен съвет + доста чесане по главата(добре е че не ми се забиха трески под ноктите) и малко реконструкция на хола си взехме ъгъл Барселона.Колкото изкара - толкова!Най вече да сме живи и здрави!
Този модел "Барселона" ми се струва практичен, защото лесно се трансформира в спалня, а това е много важно, ако хола ще се използва за ежедневно спане. Подобен е модел Перла на Аксага. Издърпващите механизми се скапват много бързо при ежедневно спане.
AAlexandrov - напреднал
Барселона, но от коя фирма. Сега разглеждам, че има и ъглови и класик, кожени.
Иначе честито за покупката.
ribnikolaevi - майстор
За да не отварям нова тема, ще събудя тази.
Избирам диван в момента, между другото ъглов. Гледам по магазините - цени различни, продавачите само обясняват че едните били немски, другите български, третите не знам си какви.
Днес ми направи впечатление следното: При близки размери на мястото за сядане, едни дивани имат рамка с една напречно дървено ребро, други - с 2. Като стисна дунапрена между ръцете си (това става лесно при раклите) на едни е лесно почти да си пипна пръстите, на други - не чак толкова. И понеже знам, че тук има профита, ако може някой да подскаже какво всъщност трябва да се гледа? Как да разпозная по-качествената дамаска (примерно) от не толкова (някъде конците вече са направили по-големи дупки).
Иначе сядам, някои доста меки, според мен далеч от заветните 25 кг/м3 плътност.
Последна промяна от ribnikolaevi на чет яну 23, 2014 10:34 pm, променено общо 1 път.

Тема "Холни дивани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: