Мнения и въпроси за хола
VLADO66 - майстор
Както казваш разликата е в плътността на пълнежа,важното е като седнеш и легнеш да ти е удобно.Моята гарнитура я правих по поръчка и намерих един магазин на ул.Пиротска,близо до пазара Н.Петков откъдето си взех сирийска дамаска.За десетина години не е мръднала-плата е много плътен и даже леко груб.
bisermonov - специалист
Ъглов диван перфектен за гости :lol: поне този мисля че дадох 800лв. за него Еко кожа толкова е неудобен че гостите на 30м. ще си тръгнат таман ще ядът и пият по-малко. :-D А за спане ужас сутрин ставам не казвам събуждам че то не беше спане на него, и имах усещането че цяла нощ са ме биле четирима пияни цигани и нямаше местенце по мене да неме боли. Този диван колко мъка и болка ми е причинил че три години вече не мога да измисля как да му го върна.

Прикачен файл

IMG_2003.jpg
ribnikolaevi - майстор
Днес пак обикалях за диван. На едно място си признаха, че дунапрена е Т18. А в една тема един спец твърдеше че не трябва да е под Т25...
mytoy - помощник
С този съм аз доста е удобен и не е малък определено и на живо изглежда по-добре

Прикачен файл

151238.jpeg
151238.jpeg (22.9 KиБ) Видяна 9356 пъти
Последна промяна от mytoy на пон фев 03, 2014 9:31 am, променено общо 1 път.
ribnikolaevi - майстор
С колани ли е? Под седалките какво има?
mytoy - помощник
От едната страна имам механизъм спален а от другата страна не е с колани не е и с пружини трябва да го видиш на живо не моа да ти кажа какво е има плат и под платът отново е меко.
adler22 - специалист
Като правихме меката мебел за вкъщи, търсих дунапрен с по-голяма плътност и в крайна сметка взех Т25. Първия път като седнах ми се стори адски твърдо, обаче сега месец по-късно, въобще не ми прави впечатление. Така или иначе дунапрена сляга с времето, така че по-добре да е по-плътен. Друг въпрос е , че в магазините не знам дали ще ти кажат колко им е плътен дунапрена. Другото основно е , че дървената конструкция на някой , по-евтини дивани е толкова скапана , правят я от какви ли не боклуци, че много е верочно , дунапрена да я надживее 100 пъти :)
ribnikolaevi - майстор
Да систематизирам малко нещата, които са ми интересни все още (още не съм си купил дивана):

1. Конструкция - на някои, дето ги рекламирет като немски е от широколистно дърво, има и повече напречни елементи. Масово е чам. С чепове и т.н. екстри. Даже често с груба повърхност;

2. Механизми - спал съм на диван с механизъм, който се нанива на руло и има дюшек. Не го препоръчвам на никой. Спал съм на клик-клак. Беше (и все още е) добро попадение. Спал съм и на едни разтагащи се канапета, коляма отврат бяха, отказах се да ходя на гости на тия хора, дето ме слагаха да спя на тях (сигурно нарочно са го направили). Остава да чуя отзиви за тия механизми, дето се вадят като чекмеджета и в крайно положение се вдигат нагоре да изравнят нивото със седалката; Видях един интересен диван, но като понечих да го сгъна, механизмът беше доста тежък и това главно ме отказа. Жена ми в никакъв случай не би могла да го сгъне;

3. Дамаска - По различните магазини си имат своя различна класификация. Явно местата от които ги внасят ползват различан стандарт за износоустойчивот. Ако някой разбира, нека напише;

4.Седалки/облегалки - има с дунапрени, евтините са си доста меки. Има и по-твърди, има с пружинни пакети, а даже попаднах на едни с "покети". Тия последните ми се видяха най-удобни. Поне за седене. За спане трябва и вадещия се матрак да е такъв, иначе на границата между двата ще стане доста кофти. Има и вариант с някакви пружини, доколкото разбирам подобни на леглата с пружини едно време.

Моля профитата да ни разяснят малко материята за да може поне като избираме да знаем какво да гледаме.
ribnikolaevi - майстор
dundurma написа:
http://zonaforhome.bg/products/meka_meb ... 0230716841
аз съм с този и съм много доволен :supz: :supz:
Би ли казал от какво точно си доволен? За спане ползваш ли го и ако да редовно или инцидентно?
С какъв механизъм е? На линка пише дамаска, а на снимката е кожа, твоят какъв е? От колко време го полваш и има ли някакво стареене, на дамаската, на дунапрена, на механизмите или на конструкцията?
Ако споделиш информация ще бъдеш полезен на много хора. Досега не съм намерил такава, подредена, систематизирана.

Тема "Холни дивани" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: