Мнения и въпроси за хола
Предложете някои идеи или линкове от къде мога да намеря този полюлеи на снимката или може и други със същата идея :) мерси .“Л:)

Прикачен файл

timthumb.php.jpg
timthumb.php.jpg (15.66 KиБ) Видяна 5202 пъти
SuB^ZerO - специалист
Лесно можеш да направих това от ПДЧ стига да ти се намира зеги. Изрязваш девет окръжности като първата е с най-малък диаметър , втората с по-голям и така до петата която ще е с най-голям . После правиш копия на всички без най-голямата. За докарване на крайната форма може да ги окачиш едина към друга чрез по-дебела корда която да минава през предварително пробити каналчета през окръжностите (например четири отвора на 0 , 90 ,180 и 270 градуса спрямо центъра на окръжностите ). Удряш накрая една боя и готово. Другото което се сещам е , че може да ползваш стиропор но там по-трудно ще постигнеш гладкост ако нямаш уред с нагреваема жичка за рязането му , докато при ПДЧ-то една шкурка ти върши работа. Надявам се да съм помогнал.
mim - специалист
от пдч това ще е безумно тежко за целта и къде ще сложи крушката
това на картинката вероятно е някаква пласмаса и е кухо, по-ското от кант ще стане, отколкото от пдч
shadowman - майстор
Канта като се напече се деформира, нек'ва пластмаса или нек'ва ламарина. С ламарина май ще стане.
Мдаа става така ама колкото и да се стараеш няма да стане като оригинала ама може да се измисли нещо де :-D е не ли ги продават такива някаде с подобен дизаин :roll:
kiroslavov - специалист
най-добре потърси по магазините, мисля че съм виждал доста пдобни. Тази конструкция ако я правиш сам почти е сигурно че резултата няма да ти хареса
Аз ще го изработя ама няма да е същото някое саитче за подобни джундурии :) ???!!!!!
rockwall - майстор
ВАРИАНТ 1
намери фирма за лазерно рязане, която да ти нареже материала на концентрични окръжности, разпробиваш ги слагаш им корда или тел и си готов

Изображение

Скоро се срещах с човек с такава фирма, който ми показа изрязан в МДФ китайски дракон със страшни детайли - даже люспичките му бяха изрязани

ВАРИАНТ 2
твърд винил на листове или подобен материал (може и ламарина или кант) се реже на ленти, навива се на окръжности с различен диаметър и се залепя или занитва.

ВАРИАНТ 3
Изображение

правиш си такава лампа

Изображение

нарязваш я на етажи с макетен нож и ги раздалечаваш една над друга пак с корда или тел

ВАРИАНТ 4

подобна визия с барабан от стара пералня

Изображение

Тема "Полюлеи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: