Мнения и въпроси за хола
Chefo77 - майстор
насхио написа:
Ако имате достатъчно време може да го почистите/изперете с подходяща машина и да наредите паркета :)
Ако правите това (добро решение), задължително трябва да оставите мокета да изсъхне преди да сложате ламината!!!
asenlynch - специалист
Най-доброто решение е да се махне, както винаги съветвам клиентите си и да се направи замазка евентуално, и препоръпоръчвам да се използва фибранова подложка , а не обикновена.
А що се отнася до мокета- реална е опастността да замирише, а и ще знаеш, че има нещо старо и зацапано отдолу :wink:
valerko написа:
Ще слагам ламинат вкъщи та въпроса ми е има ли тука човек, който да не е махал мокета а направо да е редил ламината отгоре. Знам, че се маха мокета, запарвал се отдолу, замирисвал, обаче знам какво чудо ще стане ако го махна, патил съм с балатум. Моля за отговори само от такива които са слагали в/у мокет. Най-вече ме интересува има ли миризма след време или няма?
Да става ние в къщи така направихме преди 2 години и все оше си е здрав и читав няма проблеми :)
FMaster - специалист
НЕ става, не трябва и НЕМОЖЕ !!! А иначе всеки си е свободен да си е.е май...а както си иска! :wink:
Живея в панелка от 3 години имам ламинат в хола
никакви миризми или ядове и имам дъщеря по-голяма от ламината с 2 дена.
parketmilanov - специалист
То че може -може ,ама не трябва.това е лично мнение с което не натрапвам комерсиални идеи:)
има дебели книги -ама кой ли чете в днешно време:)
casparcho - специалист
Както казаха някой колеги МОЖЕ НО НЕ БИВА !!! 7 години съм се занимавам с продажби и монтаж . но по -голяма глупост не съм чувал..ако чакате той да е изолация...една подложка ще свърши същата работа....отделно основата няма да е добра и ще се отворят фугите на ламината на 10000 %
Chefo77 - майстор
casparcho написа:
Както казаха някой колеги МОЖЕ НО НЕ БИВА !!! 7 години съм се занимавам с продажби и монтаж . но по -голяма глупост не съм чувал..ако чакате той да е изолация...една подложка ще свърши същата работа....отделно основата няма да е добра и ще се отворят фугите на ламината на 10000 %
Да ти наснимам ли хола си, който от 27.12.2006 г. е с ламинат върху мокета, за да ми покажеш отворените фуги? :)
Защо да не бива - махал ли си здраво залепен за пода мокет? Как убеждаваш собственика да си го махне сам?
Просто е КОМПРОМИС.
casparcho - специалист
АКо е здраво залепен ОК и да не е от новите меките по 1 см дебели ..там ми биеше мисълта...то много ясно , че ламината може да се сложи върху всичко само да е що годе равно..аз сам сложил на толкова вдлъбнат под ...като лодка станал...с малко лепило за дърво по фугите и е вечен :) ..

Тема "Ламиниран паркет върху мокет става ли?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: