Мнения и въпроси за хола
kavi67 - специалист
Първоначално,идеята беше да се направи барплот.Впоследствие 'шефката',изяви желание да се преобразува на декоративна стена,с цел да разделя хола от дневната/трапезарията.Още повече че,между трапезарията и бъдещата кухня ще има топла връзка,което й било повече от достатъчно!Добре,но се досещам,че крайната и цел е да накачули саксйи с цветя там - така празно да остане,няма как :wink: .Иска ми се да я направя от ГК,но тъй като не съм на 'ти' с подобни конструкцйи(таван у дама съм правил с ГК,но това ми се вижда по-сложно - пък и точно такава тема не открих!),ще помоля за помощ знаещите как да се справя сравнително лесно и да се получи здрава конструкция?Ако някой от вас има и снимков материал от някъде,с подробно описание(или пък,линк към подобна тема) - ще е повече от достатъчно!Благодаря!!!

ПП-прилагам и снимка(с нескопосан чертеж),как трябва да изглежда долу/горе,като се надявам да дискутирате нужните корекцйи.

Прикачен файл

DSC00330.jpg
EDI - майстор
Предлагам ти да ползваш дърво.Продават се готови слепени плотове, правиш си една конструкция, дори можеш да направиш и подвижни половината плотове.
kavi67 - специалист
Да,'дървото' също ми мина през ума като вариант - все пак,ще спестя и доста от последващите операцйи след това,за разлика от ГК!Пък,уюта и меката обстановка който придават дървото(мислих си за 'чам',като съвсем леко акцентирам в/у цвета му),не можеш ги сравни с друг материал!Но,жената не ще - щяло да изглежда като нещо 'монтирано отпосле'!Иска да има вид на 'монолитно строителство',така че варианта с дървенията отпада.Тъй,като ще полагам структурна мазилка(1мм)и в останалите помещения(трапезарията и кухнята),ми хрумна,че дори и да не се справя подобаващо с шпакловането и шкуренето по ГК-та стеничка,то поне мазилката ще скрие по-голямата част(да не кажа всички!)от недостатъците на аматьорското изпълнение,пък и се вмъквам в графата 'монолитно' - тоест,ще изглежда като едно цяло,според нейните критерйи!!!Въпроса е,как да направя конструкцията - какви профили да ползвам,кой с кой се захваща(видях някъде снимки на сдвоени профили-за здравина!),кога се захваща и т.н.
Ако имаше някъде подробни обяснения,с приложени снимки както в темите за 'полагане на фаянс и теракота',и 'полагане на топлоизолацйонна система' на 'SHL' (отново,огромно БЛАГОДАРЯ!!!),хич нямаше да се мотам,ама на.....
EDI - майстор
Виж в темата за гипсокартота, там една от важните теми беше монтаж на картон - viewforum.php?f=52 ето тук виж, пък и в по-долните теми има снимки и инфо.
kavi67 - специалист
Такааа......След доста ровене и опити да систематизирам обширната информация,съвсем се опетлах!Така,че пак съм в изходна позиция,и следва да задам отново въпроса :'Има ли възможност,някой да приложи снимков материал с описание на операцйите и материалите,които са ми нужни за направата на гореописаната декоративна стеничка' ???
Знам,че има доста потребители в форума,който си 'вадят хляба' с тази работа,но съм озадъчен защо не се включват с мнение,относно реализирането на въпросната стеничка?Дали,така поставен въпросът,не е нужно да бъде преместен в темата за 'всичко за гипсокартона'?Ако е така,моля модератор да я премести на подходящото място.Благодаря!
stiv1961 - майстор
Аз не съм специалист по гипсокартоните, но ти предлагам да я направиш по този начин. Не е сложно и не се изисква огромен опит- все пак е ,,направи сам" :) Аз лично съм си правил някои неща с конструкция и гипскартон и винаги съм ползвал картинките от този сайт:
http://www.bolid.stzagora.com/katalozi/ ... atalog.pdf
Не, че са ми градски и познавам собствениците, но тук е описано всичко и всеки грамотен човек ще разбере кое как се прави. Има и разходни норми и обяснения за наименованието на мат,риалите и те така :)
jekasus - майстор
Що не направиш на "шефката" една дървена решетка и да сложиш няколко стойки за саксии
Изображение
Не вярвам да не го хареса :-D
rockwall - майстор
как бих го направил аз

(разбрах че искаш да е с гипскартон, но пък саксиите не са ясни като размери и тегло, затова бих заложил на яка конструкция + гипскартон)

1. Начертавам си точно си конструкцията с размерите на елементите за декоративната стена
2. Отивам в склад за ПДЧ - желателно е да е най-големия в града.
3. Търся капаци или друг брак с по-голяма дебелина - 20, 30 мм, 40 мм
(капаците с които са опаковани палетите кухненски плотове, стигат 40мм)

4. Давам размерите, на които искам да ми нарежат елементите

5. Взимам нарязаните елементи и ги сглобявам с винтове за дърво един за друг и с дюбели към тавани, стени или под

6. Хващам към тази СТАБИЛНА ОСНОВА гипскартон, където искам да има ГК, а за хоризонталните части мога да купя и малко качествени кантирани елементи от ламинат с подходящ цвят.

7. ГК боядисвам, шпакловам или подобни операции.

Споерд мен така ще ти излезе по-евтино от стандартните профили за КГ, а и ще си спокоен, когато тръгнат да качват саксиите

УСПЕХ

Тема "Декоративна стена....'бивш' барплот" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: