• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
housedoktor - майстор
I_van написа:
@housedoktor, имаш ЛС.
Сетих се и още нещо. Каква е вероятността тези плоскости да се запалят от минаващите наблизо кюнци? :?
Значи неволно съм те заблудил за името ,не е Декофикс а нещо подобно.Става и с С 400 Важното е да е без растворител.Иначе паната не горят,но ако е близо ще ги стопиш
I_van - напреднал
Имам проблем със стената на комина - реших да изчистя черните петна от комина (които бяха мазани явно с блажна боя) с ъглошлайф и се получи добре. Само че на следващия ден върху вече ч1истата стена се бяха образували петната от снимките. Странно е, как, защото аз ги чистих със шлайфа до пълното им премахване и не мога да си обясня от къде просмуква комина :? С какво мога да третирам стената за да не избие пак черно? Мислех си с течно стъкло, но дали ще приеме шпакловка върху себе си .... май не?

Прикачен файл

3.jpg
3.jpg (66.41 KиБ) Видяна 4614 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (63.93 KиБ) Видяна 4614 пъти

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (65.69 KиБ) Видяна 4614 пъти
marmoz - специалист
Тия черни петна от мухал ли се или ти се разхеметизирало коминото тяло? ако е парвото се праскаше с някав препарат и нямаше ядове а за второто най-доброто е да се презида комина ама си е рамота
I_van - напреднал
Това са сажди, но как се е разхерметизирал комина? Като ги изчистих първият път, отдолу нямаше петна. И 10-12 часа след това избиха пак, но от къде? :shock:
marmoz - специалист
При направата на комино тяло се ползват или комини тела или единични тухли.Ключовите моменти са 2 :1во- при слепянето на тухлите раствора м/ъ тях трябва да е равномерен и платен да няма кухини/карто отдолу така и отстрани
2ро комина трябва да е обмазан отвътре
За нас непрофесионалистите и особено за тебе понейе не изграждаш нов комин ще ти кажа как си оправих моят :)
1.преди да разидаш комина се осигори че никои няма да го ползва иначе целият пушак ще ти влезе в стаята и ще стане мазало :-D
2.премахни съществубащият комин,ако е с платни тухли може да ги запазиш и използваш отново.Имаи на педвид че като го махаш ватре има доста сажди и си става доста мръсно
3.погледни дали коминият отвор на пода и на тавана са един под друг,че моите не съвпадаха и трябваше да го зидам накриво/желателно е да няма големи чупки иначе няма чистене после/.Може да ти е без долна дупка а да се присъединява към основно коминно тяло
4.Вземаш един ламаринен олук с диаметър около 15 см/т.е да не е малък че при чистенето гулето тр да минава през него/закрепяш го леко към долната дупка и почваш.Бухаш разтвор,редиш тухли,бухаш разтвор редиш тухли.Като стигнеш 50 см височина вратваш олука докато освободи и го придарпваш нагоре.Наи накрая вкачаш олука в тавана и на последните 50см тои си остава там/зазидан/.Това е наи лесното обмазване отватре :-D
Като свършиш обмазваш отвън и пеи животе :)
I_van - напреднал
Идеята ми се струва много трудна за реализация ;) Постоянно се палят печки и комина винаги се ползва.
Интересува ме има ли препарати или смеси с които да обработя местата, така че да не избие, защото ако сега го шпакловам, петното ще пропие и в шпакловката. Идеи? Искам да запазя максимално вида на хол. В противен случай ще облепя комина с фаянс и черна фуга, но не се сещам как да го направя покрай розетката. Пак казвам това ще бъде краен вариант, когато изчерпя всичките си нерви да се занимавам с ремонт :evil:
housedoktor - майстор
Относно петната- трябва ти "stain blocker" -не се намира лесно обаче.Преди много време използвах полиестерен кит за кола върху петното ,заглажда се после и се боядисва- като че ли се получи .Някаква хидроизолация сигурно също би свършила работа ,не съм го пробвал
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с тавана в хола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: