Мнения и въпроси за хола
Здравейте!
По-скоро въпросите са два:
1. Каква е разликата в качеството между дъбовия и буковия, акациевия паркет? Разликата в цените вероятно е показател.
2. При нареждането на паркета, все пак кой метод е по-удачен? Лепеният към замаската или т.нар. "плаващ"?
Благодаря ви предварително!
sevar - специалист
За мен лично най-добрият избор е "ясен". Идеално съчетава качество и цена. А и най-важното, харесва ми. ;o))))

Лепен за замазката, която трябва да е идеално равна за по-малък разход на лепило. За да се изцикли след това с дискова машина трябва да е лепен.

Цикленето с диск за мен си е най-доброто.
Svet - напреднал
И аз се колебаех между бука и дъба, цената на бука е доста примамлива наистина :) Бях пускала и тема в 'Сухи и повдигнати подове', можеш да потърсиш и там.
Бука е по-мек като материал и по-хигроскопичен, не се препоръчва ако има по-висока влажност на въздуха. Посъветваха ме да си взема ако трябва последно качество дъб пред бук. Спряхме се на дъб в крайна сметка, тъй като апартамента е нов и не е изсъхнал съвсем добре.
Лепихме го за замазката, която не беше чак идеално гладка, редене тип - дюшеме. Стана много красиво а като е залепено не се чува скърцане и тропане, усещането е че стъпваш здраво на земята :) Недостатъка на лепенето за замазката го усетихме също :sad: На ендо място започна да се надига паркета, явно не е била добре изсъхнала замазката, и сега няма отлепяне, чакаме го дано да реши да се слегне, ако не :?
hygro - майстор
Svet написа:
На ендо място започна да се надига паркета, явно не е била добре изсъхнала замазката, и сега няма отлепяне, чакаме го дано да реши да се слегне, ако не :?
Причината за белята не е в лепенето. Паркетчията ви е бил длъжен да измери влагата в замазката преди да почне да работи.

Може да слегне, но може и да остане. Като си е оставил ръцете, поне накарайте паркетчията да обреже ивица покрай стените, за да освободи напрежението. Пакета ще слегне веднага, но на мястото на надигането адхезията вече е нарушена необратимо.
Svet - напреднал
hygro написа:
Причината за белята не е в лепенето. Паркетчията ви е бил длъжен да измери влагата в замазката преди да почне да работи.

Може да слегне, но може и да остане. Като си е оставил ръцете, поне накарайте паркетчията да обреже ивица покрай стените, за да освободи напрежението. Пакета ще слегне веднага, но на мястото на надигането адхезията вече е нарушена необратимо.
Ивица покрай стените има но паркета си е надигнат :( Като че ли на надигнатото място замазката не е била съвсем равна или по друга причина лепилото не е хванало добре. Още преди да се надигне, там паркета удряше на кухо.
hygro - майстор
Svet написа:
Ивица покрай стените има но паркета си е надигнат
Това сравнително рядко се случва, най-вече при по-големи площи на паркета. Проверете, например с отверка, дали фугата е НЕПРЕКЪСНАТА. Дори ако само отделни паркетини се допират в стената, напрежението остава.
Svet написа:
Още преди да се надигне, там паркета удряше на кухо.
Зная, че тук това често е утопия, но за такава мърлящина, в някои държави паркетчията си плаща...

Тема "Въпрос за паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: