Мнения и въпроси за хола
ribnikolaevi - майстор
Ще ги погледна преди да се хвърля ... Мерси.
toigalbg - напреднал
Аз лично се "измъчих" поради главно 2 причини - първата е, че когато си го направя сам ми харесва повече, а втората е спестяването на средства. Общо всичко ми излезе към 25лв ( за 5м лед лента и всичко останало), а в ИКЕА за 30см лента са към толкова. Няма никакъв смисъл да се дават излишни пари, като не е никак трудно.
ribnikolaevi - майстор
Да попитам нещо. От гледна точка безопасност ми се иска по проводниците в гардероба да тече 12V ток. Т.е., трафа да е преди ключето.
Чух, че ако се ползва елекронен траф имало опасност от някакви проблеми (обясниха ми го сложно), но ако се ползва траф с бобини, единствения проблем е малко консумация на електричество без реално да се ползва за нещо полезно.
Та, може ли някой да потвърди или отрече това?
toigalbg - напреднал
Трафа със сигурност е преди лед лентата. Аз съм го сложил след щепсела, траф и от трафа вече са пуснати захранващи кабели към 2те ленти - т.е. в гардероба тече 12в ток.
А иначе от Януари месец до сега, трафа е постоянно включен към ел. мрежата и няма никакъв проблем. Седи си над гардероба и изобщо нямаш ядове. :)
Виж последната схема (правилната). Оттам става ясно и явно точно къде стои трафа.
kozl - майстор
Е па какъв проблем - може би дават повече дефекти от тези трафове на 50 херца. Ма колкото повече части, толкова по-малка вероятноста за надежност. Иначе на скенера захранването ми е 12 волта 2 ампера и не съм го чул да пищи. Явно е от мълчаливите.
ribnikolaevi - майстор
kozl написа:
Е па какъв проблем - може би дават повече дефекти от тези трафове на 50 херца. Ма колкото повече части, толкова по-малка вероятноста за надежност. Иначе на скенера захранването ми е 12 волта 2 ампера и не съм го чул да пищи. Явно е от мълчаливите.

Благорадя, kozl и toigalbg, но Вашето е частен случай. Или ако се води статистика, два гласа за електронните. Не казвам че има проблем с електронните, а питам. Обяснението, което ми дадоха за тях беше доста сложно и не мога да го възстановя тук, но общо взето като са под напрежение без товар, нещо ставало с тях и като се включи товар може да се държат странно.
kozl - майстор
М-у другото и захранванията за халогенни луни са електронни, но опита ми да ги ползвам за светодиодно осветление не беше съвсем успешен. Първо трябва изправител, защото на халогените не им трябва постоянен ток. Обаче пък има лед осветления, които си имат изправител и са пригодни за работа с захранване за халогени. НО............ захранването за халогени изглежда има една особеност при малък товар напрежението към лампите спада. От опит включените към такова захранване лед лампи светеха слабо, но като добавя към товара халогенна лампа и усилваха светлината.
Аз лично смятам, че една ЛЕД луна е много по-добро решение от ЛЕД лента (поне стои по-красиво). Ако ползвате луни с халогенни лампи и смените само лампата с ЛЕД е най-добре да махнете трафа и да ги вържете директно, тъй като ЛЕД лампите са с вграден драйвер и могат да се монтират без траф. Ако слагате луна, която е с вграден ЛЕД чип, тогава трябва да смените трафа с драйвер. Драйвера реално изпълнява функцията на на траф при ЛЕД осветителните тела. В зависимост от осветителното тяло е възможно и този драйвер да е вграден, но при луните обикновено не е.
mishoboss - специалист
Прекъсва се трафа, тоест 230V верига, която захранва трафа. Не се прекъсва 12V верига след трафа. Това, че се вкарва кабел с високо напрежение в гардероба, не трябва да притеснява никого ако е правилно изпълнена инсталацията. Идеята е да се прекъсва ВИНАГИ нулата, а не фазата. Пък и гола жица никога не се оставя. Един горещ силикон за капсуловане на "изделието" около ключа и няма паника.
nikolovvd - майстор
Човека добре си го е свързал, но или е объркал нещо, или единият ключ има дефек.
Свиренето/пищенето на импулсното захранване е предизвикано от задействане на защитата.

Тема "Вътрешно осветление за гардероб със светодиоди - помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: