Мнения и въпроси за хола
toigalbg - напреднал
bulhomes2 написа:
Ми не си ги вързал правилно. Почти съм сигурен, че лампите ти светят постоянно (и при отворена и затворена врата), на ключа си объркал и изводите и при затваряне на вратата той вместо да прекъсва веригата - включва още една верига на късо, успоредна на лед лентите. Вероятно и затова пищи трафа.
Когато се натисне копчето - затвориш вратата - изгасват. Но когато натисна едниния прекъсвач, гаси и другия с него... А ако обърна кабелите от лед-а те не светят в никое положение.
jekasus - майстор
Така я направи -

Прикачен файл

99999999999999999.jpg
99999999999999999.jpg (36.9 KиБ) Видяна 4148 пъти
bulhomes2 - майстор
Объркал е и изводите на ключа. Като затвори - ключа дава на късо, тока минава напряко през късото и затова гаснат лампите. Това дето джакузи ти го е нарисувал направи (обясних ти го същото преди няколко поста) и виж тогава как се държат лампите в различните положения на ключа. 3 извода имаш на него - все ще уцелиш правилния начин.

Недостатъка на този метод е, че трафа ще е постоянно включен и ще ти харчи ток. Но без да те обиждам - опасно е ти да правиш схемата, която ти пуснах по-нагоре. Не заради друго, а защото в нея ходят и 220V до ключовете. Ти такава елементарна схема тотално си объркал, че за другата - по-добре викни някой друг!
toigalbg - напреднал
Заспа! Благодаря много! Имаше известна логика, до която аз не стигнах. Благодаря още веднъж! Вече мога да кажа, че стана супер :)
toigalbg - напреднал
Той реално трафа колко харчи? Мен по ме притеснява, че загрява.. да не стане фал..
ribnikolaevi - майстор
Мисля си за решение, при което хем няма 220В ток в гардероба, хем трафа не бачка постоянно.
Нещо за импулсни релета ви се върти в главата ... но май ще трябва и някаква батерия ...

Става филм ... Какви са минусите да е постоянно под напрежение трафа?
Shark - специалист
В Икеа има готови комплекти за какво ви е да се мъчите?!
ribnikolaevi - майстор
Друго си е да се измъчи човек.
Тия комплекти в ИКЕА на батерии ли са?
Shark - специалист
Не, на ток са.
Може да видиш комплектите на сайта
Най-добре да ги видиш на място как са монтирани или да вземеш идея...

Тема "Вътрешно осветление за гардероб със светодиоди - помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: