Мнения и въпроси за хола
toigalbg - напреднал
bulhomes2 написа:
toigalbg написа:
няма как, защото той трябва да е непосредствено преди лед лентатая, а трафа е извън гардероба.
Защо?
Защото трафа ще седи извън гардероба, а прекъсвача е от вътрешната му страна.
toigalbg - напреднал
bulhomes2 написа:
Шегуваш се?!?
Не съм специалист, но искам да стане хубаво. Идеята ми е следната - от контакта върху гардероба през трафа - оттам разклонение за 2 лед ленти в 2 отделни крила на гардероба. Свързах всичко, но проблема е следния - когато се натисне единият прекъсвач гаси и двете ленти, а са свързани директно към 2те, а не последователно... А този пискащ звук с нов драйвър отново го издава, след като се натисне прекъсвача.
Ако може да дадете градивна критика и съвет, а не просто да ме критикувате. Благодаря!
bulhomes2 - майстор
Ами той съвета ти го даде Стефанов. Щом ще са 2 линии можеш да ползваш бутони с двойни вериги - като тези - http://tpetrov.com/search.php?prod=%D0% ... +KD831N+ON
Драснах ти една схемичка, ако няма да можеш сам. Разликата с твоя замисъл е още един кабел от трафа до двата бутона.
Прикачен файл:
Graphic1.jpg
Graphic1.jpg (30.91 KиБ) Видяна 7035 пъти
Последна промяна от bulhomes2 на нед яну 27, 2013 8:42 pm, променено общо 1 път.
toigalbg - напреднал
Ето какво аз съм направил. Бихте ли ми казали дали този ключ става за тази работа и къде съм сгрешил в свързването

Изображение
Изображение
Изображение
bulhomes2 - майстор
toigalbg написа:
Направих го, стана супер, обаче след като прекъсна връзката (затворя вратата) и трафа (лед драйвъра) започва да издава един много високо-тонов звук наподобяващ пищящ звук. Може ли да ми кажете защо и как да го оправя?
Това няма ли да го оправяш? На схемата ти не ми е ясно как си вързал лампите към ключа. Трябва да са на пътя на единия кабел към ключа. Тоест - въпросния кабел се прекъсва и двата края на прекъснатото отиват за захранване на лед лампите.

ПП. Дал съм ти линк към двоен бутон, но трябва да е с нормално ЗАТВОРЕНИ контакти. Потърси в същия сайт!
toigalbg - напреднал
bulhomes2 написа:
toigalbg написа:
Направих го, стана супер, обаче след като прекъсна връзката (затворя вратата) и трафа (лед драйвъра) започва да издава един много високо-тонов звук наподобяващ пищящ звук. Може ли да ми кажете защо и как да го оправя?
Това няма ли да го оправяш? На схемата ти не ми е ясно как си вързал лампите към ключа. Трябва да са на пътя на единия кабел към ключа. Тоест - въпросния кабел се прекъсва и двата края на прекъснатото отиват за захранване на лед лампите.

ПП. Дал съм ти линк към двоен бутон, но трябва да е с нормално ЗАТВОРЕНИ контакти. Потърси в същия сайт!
Лед лентата съм я свързал като съм запоил изходите за кабел, свързан с кабелите идващи от трафа. Всички кабели - съответно + и - съм ги свързал към прекъсвача на + и -. По този начин работи, но при натискане на бутона на прекъсвача - в този случай не тече ток към лед-а, трафа започва да издава странен писукащ звук. Надявам се да съм обяснил по-добре, отколкото схемата. :) Благодаря за търпението и помощта, която оказвате!
bulhomes2 - майстор
toigalbg написа:
... Надявам се да съм обяснил по-добре, отколкото схемата. :) ...
Не. Нарисувай подробно кой кабел къде отива! Най вече в частта с ключа и лампите. Това, което разбирам сега е някакво късо съединение.
bulhomes2 - майстор
Ми не си ги вързал правилно. Почти съм сигурен, че лампите ти светят постоянно (и при отворена и затворена врата), на ключа си объркал и изводите и при затваряне на вратата той вместо да прекъсва веригата - включва още една верига на късо, успоредна на лед лентите. Вероятно и затова пищи трафа.

Тема "Вътрешно осветление за гардероб със светодиоди - помощ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: