Мнения и въпроси за хола
Здравейте, предстои ми монтаж на балатум в хола. Като отгоре ще има хубав голям килим, но заради краищата, да се вижда нещо красиво.
Балатума е купен, все още не е оразмерен по стаята. В момента има един стар балатум там и се чудя какво да направя.

Мога ли с Ц200 да залепя новия балатум отгоре стария?
Естествено ще изчистя основно първо стария, за да е равно всичко. Ще изрежа парчета около скъсаните участъци, ще запълня празнините с парчета за да е равен пода преди да сложа новия балатум.
Но се чудя дали ще хване с Ц200 новия балатум върху стария... ?
EDI - майстор
Според мен не го лепи.Утре ще ти дойде нещо друго на ума и ще имаш голям зор, докато го махнеш.Дали ще хване добре, не знам.Предполагам, че все ще направи някаква връзка.
Защо да не го лепя?
Така или иначе вече има залепен балатум. Ако ще се маха, ще се маха всичко така или иначе.
Притеснява ме дали Ц200 ще хване от горната страна на стария балатум... :?
torbalan - Дървен философ
По-скоро не...

Нещо от типа на едновремешния хелметекс... Не знам сега под какви марки се продава.
професионал - специалист
Експериментирай с малки парчета и ще намериш верния път! Добре залепен балатум е умирачка да се маха - а пък два един върху друг...! Дано не го махаш ти! (по-добре викай тогава бачкатори и си плащай, че инак ще береш ядове)

Тема "Лепене на балатум/линолеум" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: