Мнения и въпроси за хола
meraklia - напреднал
Здравейте, ще обзавеждам апартамент и по точно всекидневнята :) Северозападно изложение. Кухнята ще е на запад с ред прозорци и височина около метър под прозорците ще има шкафчета. В кухнята ще бъде хладилника, котлони с печка, смесител с мивка, съдомиялня, абсорбатор. Евентуално някакъв барплот с 2 щъркела. Маса за хранене - сгъваема. Холова гарнитура. НА снимките долу с съпругата сме намислили два варианта за разположение и обзавеждане на всекидневната. Чудим се кой ще е по удачният и комфортния вариант. Не мислим да има "секция" и затова мислим кухнята да е по голяма за да побере всички чаши, сервизи. Около телевизора ще бъде нещо семпло за снимки и книги само. За план А, холовата гарнитура си мислим, че трябва да е по-малка. Всекидневнята е с площ около 30 кв/м. Ако може да ми помогнете и да си кажете практичното мнение за това, кой вариант ще бъде по-удобно :) Благодаря ви предварително :)

Прикачен файл

plan b.jpg
plan b.jpg (113.5 KиБ) Видяна 2307 пъти

Прикачен файл

plan a.jpg
plan a.jpg (115.25 KиБ) Видяна 2307 пъти
profy - специалист
Безусловно вторият вариант е правилният - оформят се три функционални зони: кухня, трапезария и дневна,
при това доминираща е дневната, както това следва по времепребиваване, а най-голяма е кухнята - по важност.
Технологичният поток на внасяне/изнасяне на продукти не пресича другите зони, което е най-важният елемент на организацията на движение, а разстоянията сервиране-отсервиране между кухня и трапезария са минимални.
VLADO66 - майстор
И аз съм за втори вариант като можеш да помислиш за вкарване на шкафове под барплота за сметка на скъсяване на дългата редица под прозорците.

Тема "Проект обзавеждане" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: