Мнения и въпроси за хола
Supercoooooool - специалист
Здравейте,

В момента в апартамента ми текат довършителни работи - шпакловане на стени, боядисване, редене на плочки и целият под е покрит с прах и мръсотия от какво ли не. Другата седмица ще идват да слагат паркета в хола и ламинатите в спалните и един приятел ми препоръча да вакумиран този целия прах със специална строителна прахосмукачка и след това да сложа грунд на пода за най-добър резултат при полагането на настилките.

Искам да попитам най-вече за грунда. След като обезпраша има ли смисъл от грунд и ако да можете ли да препоръчате какъв точно. Имам CT17, който ползвахме за полагането на плочките в кухнята и ми се стори, че добре се държи върху замазката, но не знам това ли да ползвам и за частта върху която ще има подложка и паркет?
VLADO66 - майстор
Ако ти е останал грунда нищо не ти пречи да го ползваш.Със същия запечатах замазката на две складчета и много добре стана.
Supercoooooool - специалист
То ми остана, но е литър, литър и нещо, а става дума за 70кв под и 100 процента няма да стигне, та питам ако той е добър избор за тази цел да взема още от него, ако има по-добро решение направо него, а останалия грунд не е голям проблем.
VLADO66 - майстор
Нама нужда под настилките от грунд.Както са ти казали трябва старателно почистване.
parketmilanov - специалист
Привет , сигурно е късно но темата грундиране преди паркет е дълга и важна но ще нахвърлям на 2 на 3 :)
За ламинирания паркет може да се използва всякакъв остатъчен ,дори и с разреден латекс е ок ...за да се запечата замазката особенно ако тя е много песъчлива и рехава.
Но за масивния паркет .
Задължително особенно ако се лепи грунда трябва да е паркетен , най добре е да са от една марка и лепилото и грунда или да са проверено съвместими.

Тема "Мръсен под и грундиране преди полагане на паркет/ламинат" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: