Мнения и въпроси за хола
Майостор Баце - напреднал
Здравейте, радвам се че отново мога да се възползвам от вашите съвети.
Както виждате по снимки хола ми остана по гол панел. Дори и на тавана свалих латекса или каквото е било там до някакъв бял материал, който прилича на блажна боя.
Блиц – въпросник:
1. Какъв грунд да използвам преди да сложа латекс, като не знам какъв е този бял материал (снимките ги правих преди шлайфане на тавана с шкурка, сега на някои участъци прозира и панел).
2. Подходящ ли е стукоктрит за измазване на комина (малко ми падна мазилката там) и тук таме за изправяне на стените. Ще се слагат тапети. Или препоръчайте някакъв друг материал, който е лесен за работа..като за аматьор.
Благодаря!

Прикачен файл

DSCN3587.JPG
mumar - специалист
Оооф, сигурен ли си, че не живееш у нас? :shock: Даже лампата ни е същата...
без да съм специалистка- мАжи с латекс тавана в една посока и грундирай с лепило стените преди тапетите
а най- добре изчакай да си кажат думата Мастерите :prayer:
Майостор Баце - напреднал
mumar написа:
Оооф, сигурен ли си, че не живееш у нас? :shock: Даже лампата ни е същата...
без да съм специалистка- мАжи с латекс тавана в една посока и грундирай с лепило стените преди тапетите
а най- добре изчакай да си кажат думата Мастерите :prayer:
в нас си живея, но ако не приключа ремонта мълниеносно, демек до Коледа, мисля да се изнеса :) а той още в самото начало, не съм измислила дори обзавеждане, но това ще е следваща тема. Та мисля че преди латекс трябва да се грундира с нещо за да стане гладко, нали беше целта на упражнението - шкурене два дни :mrgreen:
VLADO66 - майстор
Трябва да си изясниш веществото на тавана,защото ако е винервайс трябва да го махнеш.Преди шпакловка върху бетон се използва бетонконтакт.Стуко-незнамкаквоси не знам какво е.Над грунда можеш да шпакловаш с гипсово лепило.Ако резултата от него не оправдае очакванията ти над него минаваш финиш с шийтрок,а ако в джоба ти дрънкат само стотинки-колоркит/но след една ръка дълбокопроникващ грунд/.
Майостор Баце - напреднал
VLADO66 написа:
Трябва да си изясниш веществото на тавана,защото ако е винервайс трябва да го махнеш.Преди шпакловка върху бетон се използва бетонконтакт.Стуко-незнамкаквоси не знам какво е.Над грунда можеш да шпакловаш с гипсово лепило.Ако резултата от него не оправдае очакванията ти над него минаваш финиш с шийтрок,а ако в джоба ти дрънкат само стотинки-колоркит/но след една ръка дълбокопроникващ грунд/.
По какъв начин мога да изясня *веществото на тавана* снимки ще свъшат ли работа? Мога да кажа че махането на латекс (не ми зигоряха ръцете, затова мисля че е латекс, а не вар) ми отне два дни на 24 квадрата. А това вещество под него хипотетично може да отнеме два месеца :? Стукокрит - е някаква мазилка, която ми препоръчаха в този форум 2009 година, направих банята така и съм страшно доволна от резултата и работа с него.
Благодаря
VLADO66 - майстор
Ако при прокарване на ръката по нещото ти остава по ръцете значи е постно..Бетона ако се е показал трябва да се грундира цялостно.Използвай стукото щом си работила с него и му знаеш цаката и технологията.

Тема "Блиц - въпросник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: