Мнения и въпроси за хола
Supercoooooool - специалист
Днес ми инсталираха ламинатите по спалните и един трислоен паркет на Barlinek в хола. Като цяло съм доволен, но на места трислойния паркет си поскърцва. Питах майстора нормално ли е и той каза, че първоначално е така, но после с мебелите и с ходенето по него ще слегне. Все пак е сложен на 5мм XPS подложка, а не е лепен и няма как веднага да се намести.

Исках да питам някой имал ли е подобно скръцане в началото и дали се оправя или трябва да се премирявам и да свиквам с него?
nasco2 - специалист
Ще се оправи след няколко години евентуално. Най вероятна причина е неравна замазка.
Supercoooooool - специалист
и аз това се опасявам..дано слегне малко, не е фрапантно скърцането, но аз сложих паркет уж да е по-масивно и да стои стабилно, а се оказа че ламината скърца по-малко или по-скоро въобще не скърца :)))
Chefo77 - майстор
Supercoooooool написа:
и аз това се опасявам..дано слегне малко, не е фрапантно скърцането, но аз сложих паркет уж да е по-масивно и да стои стабилно, а се оказа че ламината скърца по-малко или по-скоро въобще не скърца :)))
Спокойно, много хора го правят и се примиряват с това, че "танцува".
За мен лично една от най-големите глупости, които можеш да направиш (не ти, по принцип), е да дадеш маса пари за дърво и да го оставиш върху подложка. Като искам да "ми ходи", ще си сложа ламинат.
Наско е прав, ако слегне ще е след години.
sian - специалист
Щом е неправилно да се постави върху подложка, върху какво е правилно.
Supercoooooool - специалист
По принцип се лепи и аз бих го направил, но жената не даде. Паркетът е по неустойчив на надрасквания и много я беше страх че ако изтърве чаша или нещо друго ще стане мазало и няма да може да се смени лесно, а с подложка поне разглабях и сменяш само една дъска.
Chefo77 - майстор
sian написа:
Щом е неправилно да се постави върху подложка, върху какво е правилно.
Не казвам кое е правилно и кое е грешно. След като производителят дава монтаж върху подложка, значи е правилно - кой съм аз, че да зная повече от него. Казвам, че за мен е глупаво да дам пари за дърво и да го оставя да ми ходи под краката, за мен подът е под когато е стабиУен.

Тема "Скърцане при ново сложен трислоен паркет, нормално ли е?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: