• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
mikeangel - специалист
здравейте хора с опит идеи,

имам проблем с решаването как да направя тавана на хола от прикачената снимка. Проблема е в терасата от горния апартамент която е над нашия хол. Терасата е изолирана с 3 см XPS и хидроизолация и плочки, но се притесниявам при студена зима и нормално ползване на нашия хол където ще има и кухненски бокс и съответно ще има влага да не почне да се образува конденз на местата където ще контактува нашия таван с студената тераса. Там има и прозорци и радиатор който ще работи но изобщо не знам какво ще бъде положението другата зима.

Какви идеи бихте ми дали за решаването на тази ситуация?

Досега сме мислили върху следните варианти:
1. Да се направи окачен таван с гипскартон и вата изцяло под терасата, като се оставят улеи до прозорците за закачане на корнизи.
Проблем: Ще се получи ръб на доста видно място в хола, който просто няма как да се скрие или да се направи по-интересен.

Идеи как да се разнообрази тавана? За сега само кухнята е поръчана и маркирана с гранитогрес

2. Да се изкърти мазилката от тавана под терасата и да се налепи директно 2 см XPS който да изолира и после мрежичка, шпакложка и съвсем малък ръб на тавана.
Проблем: Пак ще има ръб на тавана. а и тавана е доста вълнист та трудно ще стане изравняването.

3. Да се пусне окачен таван на целия хол. Хем изолация, хем ще бъде равно.

Проблем: При хол от 38 квадрата, х 25 лв гипскартон + 4 лв шпакловка ше излезе към 1200 лв за нещо от което ползвата е съмнителна а само ще изяде 5 см височина от помещението....

Може да се получи само ако се направят някакви фигури, за които просто не ми достига опит и фантазия. Идеи за това помещени?

Благодаря предварително за съветите.

Прикачен файл

plan_hol_6et.jpg
план на апартамента от 6тия етаж. терасата е над 1 метър от хола
plan_hol_6et.jpg (45 KиБ) Видяна 15706 пъти

Прикачен файл

plan_hol_5et.jpg
план на нашия хол. над закръглението и на 1м навътре към хола е тераса от горния етаж
plan_hol_5et.jpg (40.92 KиБ) Видяна 15706 пъти
Emerald - модератор
Една заигравка от мен ? :-D :-D
Центъра на "охлюва" завършва с висящо осветително тяло над масичката. Дивана-бъбрековиден следващ извивката, фотьойлите компактни и заоблени.

Изображение
radoraev - специалист
Ами първо таванът ти няма да има допир с терасата му защото е окачен таван---на който окачен таван знаеш ли кое му е ценното?
(въздушната възглавница-пространството между тавана от гипс картон и горната мазилка)
С гипс картон и 2 реда минерална вата,,URSA,, немаш никви грижи
Сега....дали да правиш целия хол или само на терасата зависи само от средствата с които располагаш.....не мога да се наема за дизайна там където ще живеете вие--не бързайте....гледайте списания....
Но...........обърни това което те притеснява за ръбът който ще се получи в твоя полза---замислял ли си се???
Точно обратно направи--изчаткай му един прекрасен ръб обаче със скрито осветление---хвърли отгоре червен светещ маркуч---ще се плъзга светлината по готини пердета на прозорците----представяш ли си го???
Скритото осветление няма да има нужда от борд и съответно няма да трябва да сваляш тавана много--ще ти пратя снимка
За да се получи конденз представяш ли си каква разлика в температурите трябва да има.......или трябва да капе---споко
Кои са тези дето шпаталоват на 4 лева--моля ви се не ме карайте да си остава бизнеса в Москва и да дойда да го шпаталовам за 1.5 лева---моля моля--нема такива цени брат--има но те са за гипсова мазилка...което си е наистина трудоемко.....да не говоря че и 25 лева за таван е скъпо при положение че още не сте им казали ще има ли фигури или не

Прикачен файл

DSC00960 (Small).JPG
DSC00960 (Small).JPG (26.29 KиБ) Видяна 15690 пъти
Emerald - модератор
Точно обратно направи--изчаткай му един прекрасен ръб обаче със скрито осветление---хвърли отгоре червен светещ маркуч---ще се плъзга светлината по готини пердета на прозорците----представяш ли си го???
Скритото осветление няма да има нужда от борд и съответно няма да трябва да сваляш тавана много--ще ти пратя снимка

Ръба му на бившия балкон идва през средата на дивана на неговата схема. Ти представяш ли си го? Няма такива истории някакви окачени тавани с неопределена форма, свършващи неизвестно защо някъде по средата на стаята отсечени и без никакъв смисъл поставени. Това което той търси е адекватна за формата на балкона му и мебелите, форма на тавана.
radoraev - специалист
може нещо да не съм разбрал чертежа добре ама беше 5 сутринта и бех пийнал :prost:
Ама аз обърнах внимание на ватата+ГК и ръба на прозореца......за средата на стаята нищо не казвам и за цените обърнах внимание
mikeangel - специалист
Емералд, благодаря за идеята. Изглжда доста интересно, но за съжаление вече поръчаната кухненска част в помещението ,а и е апартамента не си подхожда много досега с такива закръглени охлъовчета, а е по-скоро с кубични форми.

Другите одробности са
1. прозорците на извитата част са 205 см високи и диван поставен до пророца ще закрива стъклото.
2. Извивката не е толкова голяма. Т.е по-план радиусът на извивкатае 575 см а в реалност е направена от 4 х 95 см прави участъци.

Т.е :?: проблемът е как да намериме решение за някаква фигура на тавана която
1. да не е прекалено натрапчива при изглед от хола
2. да повтаря зактъглението на фасадата
3. да се преплита е кубичните форми на интериора на хола.
4. (не последно) да предпазва холът от кондез от студената горна тераса.

Други идеи ? :idea:

Прикачен файл

kuhnia.png
кухненска част
kuhnia.png (44.61 KиБ) Видяна 15602 пъти
radoraev - специалист
Е-е-е-е-е- тя работата стана дай цигара ама и запалка нямам---много сложно го обясняваш--хем да е закръглено...хем да следва кубични форми...хем ти е ниско...хем искаш фигури..............незнам
Разиграй цялата ситуация със светлина някакси---скрито осветление което да дава некви контури без да е натрапчиво
Направи си равен таван...обаче с венецианска мазилка---блести и дава представа че помещението не е ниско и става супер красиво
mikeangel - специалист
хе хе :-D ми да, сложно е. Ако беше лесно нямаше да питам за съвет... За равния таван е най-лесно и ако няма друго решение ще се наложи да прибегнеме до такъв вариант. Тъкмо ще се получи и добра шумоизолация от съседи по токчета танцуващи върху ламинат.
емералд няма форум кадето да е си изразяваш дизайнерското мнение. гипс картоновите детаили се съобразяват дотолкова с мебелите доколкото да не ти запушат вратичките на библиотеката.точно там е цаката да го направиш хубаво и цялостно помещението да изглежда добре а не е съобразено каде щи е масата дивана или какви ще са. кво като преместиш масата в другия краи и викаий маистори да ти преправят картона ли ?'мебелите трябва да са обли и мекиии... ' ами ако нашия човек е фен на ръския деструктивизъм....?
даваи мъжки смело .. това с пердетата ми хареса .давай смело ,ако ти хареса догодина можеш да го бутнеш и да си го направиш пак или даже нещо по-добро.
  • 1
  • 2

Тема "Идеи за таван в хол / всекидневна ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: