Мнения и въпроси за хола
prascho - майстор
здравейте,

Преди години беше доста студено през зимата и в хола по средата два реда плочки се надигнаха. Холът и трапезарията са обединени, като точно под трегера двата реда се надигнаха един спрямо друг. Размерите на помещението са приблизително 5х6м. Сега се чудум как да оправим положението. Ще трябва да се извадят плочките на тези два реда и да се види какво е положението отдолу. Предполагам ще трябва да се отнеме от единия ред плочки за да се остави делителна фуга. Тази фуга с какъв размер трябва да бъде и с какво се запълва?

Прикачен файл

IMG_0373.JPG Надигнатите плочки!
Чаро - Акълия
Почукай на плочките околовръст. Извади всичко, което бие на 'разлепено'.
Колко е широка сегашната фуга?
Ако имаш поне 2 мм залепи си плочките и фугирай нароченото място за дилатационна фуга със силикон с подходящия цвят. Хубаво е тая фуга да е от край до край на помещението.

п.п. С какво сте се мазалЕ бря? В смисъл, какво е това по фугата?
VLADO66 - майстор
В помещения дилатационна фуга се оставя на доста по-големи растояния.Ако отдолу минават парнаджийски тръби действително е възможно при лошо залепване и напичане на плочките те да се вдигнат.
prascho - майстор
Опит за залепване с Ц200. Както казах преди години беше един кучи студ. В единия край на реда бяхме пуснали една духалка, а в срещуположния има балконска врата. Чу се едно силно изпукване и се надигнаха.

Има ли възможност някой от вас да извърши ремонтните дейности? За един ден дали ще стане? В софия съм.
prascho - майстор
Майка ми настоява да оправя нещата в рамките на уйкенда. Явно ще работя сам. Утре ще разчистя и почвам. За един ден дали ще се справя с махането и лепенето. Около 3,5-4 м2 са. Какво е важно да знам преди започването? Как се отстраняват плочките в това положение? /длето..../. Отдолу трябва основата да е замазка, но не знам при ваденето дали няма да се отстранят и парчетии. Хубавото е, че от двете страни има плочки и ще ползвам мастар за поставянето на плочките. Може да лепя на гребен... Плочката е хубаво да се намокри предварително или...?
VLADO66 - майстор
Недей с циментово лепило щото трябва да къртиш старото лепило/предполагам че са се вдигнали само плочките/Вадиш плочките внимателно,изстъргваш старата фуга и лепиш с това http://www.gsstroimarket.bg/view/9178.html на тънки ивици през 5 см.Плочките и основата трябва да са сухи и обезпрашени.
prascho - майстор
Имам две торби FlexUni, останаха ми от банята :). Не съм сигурен, че основата е достатъчно стабилна и с монтажно лепило ще стане работата....Ако не изкъртя старото лепило до край няма ли да стане?
VLADO66 - майстор
Като извадиш плочките и го почукаш,ако бие на кухо трябва за го вадиш и него
prascho - майстор
здравей Владо,

Оказа се прав. Разлепени са само плочките. Основата под тях изглежда здрава и не бие на кухо. Имам две основни питания:

- предложения вариант с монтажно лепило надежден ли е? Както каза на ивици през 5 см, между тях остава празно и няма ли да бие на кухо?

- не мога да повдигна крайните две плочки. Фугата е доста малка, между 1-1,5мм, като са заклинени едина в друга. В този случай как вадите плочките? С флекс ли? Нямаме много резервни и всяка плочка е ценна.

Прикачен файл

IMG_0374.JPG Проблемна зона.

Прикачен файл

IMG_0377.JPG Крайни плочки!
VLADO66 - майстор
Пробвай се с отверката или с макетен нож да изчегърташ фугата.Не бие на кухо/или мъничко/ щото като набиеш плочката лепилото се приплесква.

Тема "Надигнати плочки в хола - решение на проблема?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: