Мнения и въпроси за хола
prascho - майстор
Почистих плочките и основата. Отивам да купя монтажно лепило. 24 броя плочки са. Надявам се два флакона да стигнат.

Два въпроса:

1. Монтажното лепило мисля да го нанеса на напречни и надлъжни ивици през 5 см. Така ще се получи мрежа от квадратчета. Да нанасям лепилото само върху плочката или и върху основата?

2. Фугата, която се получава е около 1мм на двата реда. Дали ще е достатъчна и няма да създава ядове или трябва от единия ред да пилна фаската и да увелича фугата?

Прикачен файл

IMG_0380.JPG
jekasus - майстор
Пилни фаската, иначе надали ще ги събереш там плочките :-D
Друг вариант за залепване - http://www.lackprom.com/produkti/detail ... D0%BE.html и гребенче 4 или 5 мм.
prascho - майстор
В магазина ме предупредиха, че може да останат кухини и при изпускане на предмет плочката да се счупи. Купих два флакона момент фикс. Мисля лепилото да го разнеса по цялата плочка или на гребен. Знам, че ще се увеличи разходната норма....

Имам и лепило за плочки но при него ще се надигне нивото поне с 2-3 мм, което не е желателно.

Пилването на фаската задължително ли е? С флекса ли го правите? Как се постига равномерно отнемане на материал...или всичко си е до ръка и око :).
VLADO66 - майстор
Пилването на око,само гледай да не стигнеш до фасонната част.На ивици е достатъчно,като набиещ плочките ще се разнесе.Това лепило не се разнася с гребен.Аман от "продавач-консултанти" :x
ZMeyGorianin - майстор
При полагане на гранитогрес на открито се оказа, че някой от плочките кънтят на кухо! Ще се получи ли уплътняване, ако разпробия фугата около мястото и налея със спринцовка лепило Ц200?
Иначе досега съм доволен от майстора, но взе да одъртява нещо...

Извинявам се на автора за намесата в темата му! :yawinkle:
VLADO66 - майстор
За да налееш със спинцовка и за да има частичен резултат/влизане на лепилото под плочките/,трябва да го разредиш доста и ще си загуби ефекта.Според мен ще си загубиш времето,а и усилията.Изчакай и наблюдавай,ако фугата се открои и падне означава че плочката се е размърдала и почваш да четеш темата отначало. :)
Чаро - Акълия
Пробвай със спринцовката и фугираща смес. Може да я забъркаш нормално, не е нужно да я разреждаш много. Използвай празна туба от силикон и пистолет...
По-скоро следи темата и се приготви за същите операции...
Не ми е ясно защо го слагате това Ц200 при лепенето на плочки, та чак и грес...
ZMeyGorianin - майстор
Те са си лепени с флекс теракол, но не виждам как мога да го "инжектирам" в случая.
prascho - майстор
Лепнах плочките. Действително лепилото е доста лепкаво и не се разнася с гребен. Разбрах го веднага и карах на ивици, но на около 2-3 см раздалечени. Отидоха 3 флакона за 22 плочки. Преди време си бях купил едно гумено чукче и сега ми свърши чудесна работа. Отделях около 10 секунди да почуквам равномерно всяка плочка. Пробвах да пилна едно парче, но видях, че се нарушава глазурата и се отказах. В крайна сметка фугата е около 1мм от четирите страни и дори да бях пилнал едната, не видях голям смисъл. Упражнението доста щеше да ме забави. Мастар не сложих защото видях, че леко са повдигнати плочките. Карах на око. Погледнах на още едно две места и разчупих илюзията на баща ми за добрия мастор :). Сега ще изчакам 24 часа и утре в 18.00 ще фугирам. Имам си почти цяло пликче фуга на ардекс - жасмин :) .
kabakumcho - специалист
Здравейте,

Имам подобен проблем и реших да ползвам темата на колегата.
Плочки гранитогрес 34х34 см, лепени преди 2 и половина години тази зима започнаха да се надигат и разлепват.
Две стаи по около 27 квадрата, 7х4 метра приблизително. Миналата година забелязах, че някои
от тях при почукване кънтят на кухо, а тази зима направо почнаха да се надигат през най-големите студове.
Стаите са обитаеми и отоплявани, на втори, последен етаж, под плочата има 2 см налепен фибран, а къщата е изолирана отвън. Подозирам, че всички са разлепени.
Лепени са с Вебер Профи, на гребен.
По плочките няма останало лепило, а лепилото върху замаската изглежда е хванало здраво.

Не ми се иска да лепя отново с циментово лепило, тъй като ще има ралика в нивото, а и вратите са МДФ
и не знам как ще стане рязването им.
Един плочкаджия ми предлага да ги лепи с Ц200. Става ли?
Притеснява ме и това, че ще има малка контактна повърхност, тъй като отдолу е на гребен, а не равнина.

Какво е решението в този случай?

Тема "Надигнати плочки в хола - решение на проблема?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: