Мнения и въпроси за хола
dobrev3 - помощник
Здравейте, имам някои идеи за стая от апартамента ми, които смятам да реализирам в близкото бъдеще.
Прикачен файл:
Проект.png
Стаята във вариант на чертеж и разположение
Проект.png (66.61 KиБ) Видяна 4255 пъти
Идеята ми е следната: Мястото където съм отбелязал като "Стъклен под" да е стъклен под с цветно стъкло или цветни светлини със същата вълнообразна форма, която съм отбелязал и само тази част от стаята. За момента нямам абсолютно никаква информация кой би могъл да направи тази част от проекта и какви са съответно цените (в процес на изясняване). В този ъгъл върху тази настилка съм запланувал холов ъглов диван (материята и разцветката не са избрани).
Прикачен файл:
kalifornia-ygyl-kafjav.jpg
Диванът ще е с такова разположение и ъгъл
kalifornia-ygyl-kafjav.jpg (76.34 KиБ) Видяна 4255 пъти
;
Прикачен файл:
avenu-01.jpg
avenu-01.jpg (64.78 KиБ) Видяна 4255 пъти
;
Прикачен файл:
thumb4_aglov_raztegatelen_divan_sempre_1.jpg
thumb4_aglov_raztegatelen_divan_sempre_1.jpg (25.77 KиБ) Видяна 4255 пъти
Запланувал съм и не голяма стъклена масичка за допълнение към дивана. След това навлизаме към спалната част. Непосредствено след дивана искам да сложа не голям гардероб нещо като това:
Прикачен файл:
thumb3_1328693410_275.jpg
thumb3_1328693410_275.jpg (52.56 KиБ) Видяна 4255 пъти
Преминаваме на успоредната стена, на която ще има единично легло и холна секция. Срещу гардероба, както съм показал на чертежа смятам да има единично легло, което все още е под въпрос за форма и големина или да е същото, което е в момента (ново е ако избера приблизителни цветове на другите мебели може да го оставя, не е старо от памтивека все пак не искаме да правим половинчати работи, всичко трябва да е от-до). Преминаваме отново към холната част и за там съм избрал холна секция с примерно едно-две шкафчета или чекмедженца към нея и най вече поставка за телевизор. Нещо от този тип:
http://prikachi.com/images.php?images/340/7150340V.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/342/7150342Y.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/346/7150346g.jpg
Останалата част от пода, както съм показал смятам да бъде ламинат само в ъгъла стъклен под. Стените сигурно ще са 2 в тъмен и 2 в светъл цвят с тапети.
Искам само да помоля някой ако има информация за цени на въпросния под от стъкло и имали нещо особедно в поддръжката му.
Благодаря за вниманието :) :) и се надявам на полезни съвети корекции и мнения за идеята ми :)
colyo - специалист
Имам гарсониера с холоспалня със същите размери, само вратата се падаше на друго място. Бях разположил мебелировката така, че да мога да гледам телевизия и от дивана и от леглото.
Разбира се това го давам само като тема за размисъл, защото всичко е въпрос на вкус и лично виждане.
Повдигнат под от дебело стъкло съм правил преди много години в апартамента на едно "изперкало" гадже и стана много добре, но тогава струваше над 200лв/м2 за 12мм синьо матово стъкло и и взеха доста пари за неправилен сряз и допълнително шлайфане на новия контур. Направих дървени кутии с по една лампа вътре и върху тях легна стъклото. Стана като подиум. Не знам как би изглеждало с LED ленти, за да е на едно ниво с ламината.
dobrev3 - помощник
Чудех се дали ще стане като цяло понеже нали за стъклото се изгражда рамка и идея си нямам с ламината дали ще дойдат на едно ниво. Колкото до леглото и телевизора мислех го и това но идеята, която ми идва е секцията и дивана да бъдат разменени и в тоя случай ъгловия диван отпада,а секцията трябва да е на ъгъл и ще гледам от двете положения но не ми харесва че гардероб и секция отиват на една линия, както и легло и диван. Поне според мен по този начин , по който съм ги наредил за момента създавам мислена преграда между хол и спалня.
colyo - специалист
След много реални и виртуални размествания, стигнах до следното разположение. Като за сам човек беше перфектно. Удобно, практично и лесно за почистване. След това се ожених, роди се бебето и трябваше да разбутам, за да осигуря място за кошарата. Последното разпределение не ми беше много на сърце и не беше толкова удобно, но за съжаление пространството не позволяваше друго яче, за това няма да го показвам.
Прикачен файл:
Document(17).jpg
Document(17).jpg (57.11 KиБ) Видяна 4217 пъти
ulieliadi - специалист
Направи си падащо легло. Ето ти примерна тема viewtopic.php?f=35&t=36398&hilit=%D0%9B%D0%B5%D0%B3%D0%BB%D0%BE&start=40
dobrev3 - помощник
colyo и това е добър вариант благодаря ти за скицата, която си направил :)мислих за стъкления под днес и май ще се откажа, че на тези 19-20 м2 стая няма да и прилича много пък и сигурно ще се наложи да стане нещо като подиумче и като влизам в стаята точно там ще се образува нещо като стъпало и може да се спъвам :-D (особено ако се прибера във видимо нетрезво състояние :lol:)
Видях, че си сложил и не малко легло, а моето е единично и мога да се замисля и за нещо малко по голямо :Д При теб ми хареса това, че входната врата е на дългата стена и ще кажеш по има варианти а моята врата е на едната къса стена, а на другата е прозореца (ако ме разбра каква ми е идеята, че не винаги го обяснявам, както си го представям)
А идеята със сгаваемото -падащо нещо не ми допада и не мога да си го представя как ще изглежда картинката.
kalpev - специалист
dobrev3, замислял ли си да смениш отварянето на вратата?
От скицата е видно, че ще се удря в секцията при отваряне, а да се слага стопер пред секция не е много красиво.
Ако обърнеш отварянето отляво надясно, поне ще се спира в мекото на ъгловия диван при невъзможност да се отваря докрай.
colyo - специалист
Ако имаш 2 метра от касата на вратата до дългата стена можеш да направиш нещо като моето разположение. Ако нямаш софтуер, изрежи си от хартия в мащаб силуетите на обзавеждането и ги раздвижи по всички възможни начини. Така е най-нагледно и после ще си решиш на кой вариант да се спреш. Само ще ти кажа, че си е голяма екстра да гледаш телевизия в легнало състояние. При мен под прозореца има радиатор, а аз не обичам да спя на топло и за това сложих леглото на отсрещната стена. Ти можеш да го сложиш под прозореца ако те устройва. При мен даже част от секцията беше бюро за компютър и си го бях включил в телевизора, за да мога да гледам филми на голям екран.
dobrev3 - помощник
И аз имам под прозореца радиатор. А едно нещо много ме дразни и като се прибера ще го снимам и заради това не мога да усвоя разстояние от около 80 см. То е като издадена част в стената широка около 20 см и издадена около 5-10 см нещо като кумин издадено но по малко и мисля че вървят от там кабели за радиоточка от едно време и не съм сигурен дали няма да е някакъв проблем ако го изравня със стената.
colyo - специалист
При мен има комин зад леглото (70 х 30 см-забравих да го нарисувам) и въпреки това всичко се събра точно.

Тема "Проект на Всекидневна-Спалня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: