Мнения и въпроси за хола
chuklev - специалист
Скъпо но май май най-добрия вариант "Мултипор".
angel_ov - специалист
chuklev написа:
Скъпо но май май най-добрия вариант "Мултипор".
На таван лепи ли се?
С по-дебел слой или на топки лепило може ли да се изправят кривини?
Имам една външна стаичка 9 кв.м с гола плоча отгоре на вилата та за това питам.
chuklev - специалист
angel_ov написа:
chuklev написа:
Скъпо но май май най-добрия вариант "Мултипор".
На таван лепи ли се?
С по-дебел слой или на топки лепило може ли да се изправят кривини?
Имам една външна стаичка 9 кв.м с гола плоча отгоре на вилата та за това питам.

Може и на тавана може и за външна изолация.Лепи се на гребен.Има една серия на "Мисия моят дом" в което е обяснено всичко за тази система.
http://www.misiamoiatdom.com/385-%D0%B2 ... 0%BB%D0%B0
Chefo77 - майстор
Пич, като имаш подръка съветите на "Мисия моят дом" и ги даваш за пример, защо питаш във форума? Проверяваш майсторите тук ли? :wink:
chuklev - специалист
Chefo77 написа:
Пич, като имаш подръка съветите на "Мисия моят дом" и ги даваш за пример, защо питаш във форума? Проверяваш майсторите тук ли? :wink:
Пич,
просто от много търсене и намерих тази серия,след като вече споменах за тази система за вътрешна изолация в предния ми пост и след него виждам коментар от друг колега търсещ същата информация и реших да го покажа.
chapara - майстор
Явно в тази тема не се отсява казаното,не се мисли, а само си чешете езиците :-D
angel_ov - специалист
chuklev написа:
angel_ov написа:
chuklev написа:
Скъпо но май май най-добрия вариант "Мултипор".
На таван лепи ли се?
С по-дебел слой или на топки лепило може ли да се изправят кривини?
Имам една външна стаичка 9 кв.м с гола плоча отгоре на вилата та за това питам.

Може и на тавана може и за външна изолация.Лепи се на гребен.Има една серия на "Мисия моят дом" в което е обяснено всичко за тази система.
http://www.misiamoiatdom.com/385-%D0%B2 ... 0%BB%D0%B0
Мерси!
dadko - майстор
chapara написа:
Явно в тази тема не се отсява казаното,не се мисли, а само си чешете езиците :-D
Май аз започнах с офтопика, за което се извинявам. Все пак има опасност темата да вземе насока към вечната дилема- вътрешна или външна изолация.
питащия казва, че апартамента е последен етаж и лятото е адска жега а зимата- плочата е студена. Еми- като сложиш каквато и да е изолация от долната страна на тази плоча- какво ще пречи на плочата да се изстудява зимата и да се напича лятото. Ще се получи температурна разлика, където ще кондензират парите при среща със студената плоча и там ще се образува мухъл. Който- както написах- ти няма да го виждаш. Помещението ще го затопляш по- бързо, тъй като въздуха в помещението няма да се сблъсква със студената плоча, а с топлоизолиращ слой.
Ако сложиш изолация над плочата на тавана- ще се наложи при отопляването да затоплиш тази ст. б. плоча, която от своя страна ще акумулира топлината и ако е добре изолирана отгоре- няма да топлоотдава толкова в нежеланата посока. Въздуха в помещението ще го затопляш обаче по- бавно. Но като затоплиш стените, респ. тавана- изстиването ще е по- бавно. Това е мое мнение- не ангажирам никого с него и смятам, че е по- добре да сложиш изолация Над плочата.

Тема "Изолация на хол" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: