Мнения и въпроси за хола
satanasov - помощник
Здравейте. Имам и няколко въпроса във връзка с настоящ ремонт, насочени към
Апартаментът е на първи етаж в 6 етажна панелка, строена '93 - '94 година в София, в който в момента правя ремонт на хола. Въпросът ми е за смяна на вратата.
Тъй като при мен металната каса от страната на стената е забита отчасти в самата стена (чак са копали за да сложат пантите) реших че е по-добре да демонтирам (изкъртя) само другата страна на касата, т.е. цялото разширяване на отвора да е от свободната страна за да не се налага последващо рязане на перваза на вратата (вероятно ще е грозно).
Изображение Изображение Изображение
Но след като демонтирах ламарината се оказа че под нея се показа вертикална арматура (6мм или 8мм)
Изображение Изображение Изображение

За да е достатъчен отвора от страната без ламарината трябва да се изкърти до 25мм в ляво от арматурата на последната снимка, т.е. арматурата пречи. Въпросът ми е може ли да се направи нещо с тази арматура и ако да какво (рязане и заместване или нещо друго)?

Другото, което ме интересува е горната страна на касата. Когато преди време сменях другата врата тръгнах и отгоре да къртя и се сблъсках с дебела арматура, каквото вероятно има и тук. Разбира се нищо не съм рязал.
Единият въпрос е мога ли да изкъртя отгоре до ръба на старата метална каса (долната линия с молив на последната снимка) където не би трябвало да стигна до дебелата арматура (преди къртих над касата) и това ще влоши ли стабилността на конструкцията?
Втория въпрос е това което съм направил тогава с предишната врата проблем ли е и ако да какво може да се направи за да се укрепи ако е нужно (арматура не е рязана изобщо)? Проблема е, че над вратата виждам две пукнатини които са отдавна там, но не съм сигурен колко отдавна и дали ги е имало преди къртенето 2008 година (разпробиване с перфоратор дупка до дупка и после сваляне на отделената част).
Изображение Изображение Изображение

Тема "Ремонт на хол в панелка... проблеми" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: