• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
bimbaeco - майстор
Много странно, като писах предното си мнение половината тема я нямаше. Гледам, че масата ще е от ПДЧ и че съм повторил казаното от Еди, за което се извинявам.
bimbaeco написа:
Много странно, като писах предното си мнение половината тема я нямаше. Гледам, че масата ще е от ПДЧ и че съм повторил казаното от Еди, за което се извинявам.
:partyman: :supz: :partyman:
Според теб варианта с изхвърлящите панти с центъра на пантата към неподвижната част ще се получи ли, защото аз за сега не виждам друг вариант?
EDI написа:
.....Сглобките с бисквитки ще станат най-здраво.
Това добре, но дали ще намеря къде да ми нарежат плоскостите. Някакъв вариант за домашно изпълнение ще предложиш ли? Аз правех сметка с лепило и с ъгли да ги хвана.
bimbaeco - майстор
Съжалявам, но не разбирам от ПДЧ и изхвърлящи панти. Работя само с масивна дървесина.
Само бих си позволил да кажа, че слепването на детайлите под 45 градуса ще е трудно, особено с фурнирована плоскост като ПДЧ, защото не може да зашкуриш ъгъла, както дървото би позволило, за да скриеш леко разминаване.
Не е лошо да направиш една проба как ще се получи залепването.
https://www.youtube.com/watch?v=wvxLCfnw4YQ
Освен всичко останало разрезите трябва да са много точни и много чисти.
EDI - майстор
+1.Определено си иска точно рязане и то с подходящ инструментариум, в къщи няма да стане.И само с лепило може, после отвътре може да се укрепи с лепило и допълнителна летвичка по шева, ако крака е квадрат.В къщи го виждам да стане точно и чисто под 45% евентуално с оберфрезата на маса.
Благодаря Ви за препоръките! Плочите ще ги давам да ми ги режат, а самото сглобяване ще е вкъщи. Исках да знам за пантите, за да може като давам размерите, да дам и къде ще са дупките за пантите. Другата седмица живот и здраве ще взема пантите и ще дерзая. Краката ще са на буквата "Г". Ще се пробвам да ги направя като вариант 1, ако не стане ще премина към вариант 2. Още не съм измислил как ще крепя крилата в разгънато положение, така, че приемам съвети и за това.
  • 1
  • 2

Тема "Холна маса с крила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: