• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
prascho - майстор
Как 30 лв бре. Като кантирах рафтовете за гардероба ми взеха за кант 0,8мм 1,4лв/лм и то с труда. Аз говоря за кантиране на 10-15 м, не повече и то с 0,5мм. Ако се навия да си взема "купечка" секция. Кантиране на гърба на секция примерно щото видиш ли по-голямата част от производителите не кантират там дето се не види. Малоумщина. Скъпи на триците....
prascho - майстор
Имам следното питане. ПДЧ-то на Габровица много по-лошо ли е от към издръжливост от това на Егер. Ако се слепят две плоскости по 18 мм на Габровица /общо 36мм/ по стабилно ли ще стане? Или при положение, че структурата е калпава, то тези усилия биха били напразни?
prascho - майстор
здравейте,

Взех си две готови шкафчета за обувки. Отделните страни на корпуса се хващат с дибли и по един минификс. Обаче отворът на минификса не е 5мм, а 8мм /колкото е диблата/. Има една пласмаса с резба, която се набива в отвора. Аз обаче си взех минификс на Хефеле от Бри... и замених пласмасата с някаква метална част. Тя първо се набива в отвора, след което самият минификс раздува вътрешността на тази част посредством балон /топче/ в нея.

Та мисълта ми е дали металната "втулка" на Хе..ле е по-добър вариант или пласмасата си държи добре и съм се притеснявал излишно.

Също така плоскостите не са кантирани отдолу. Видях, че колега е ползвал алуминиева лайсна откъм плочките за да защити от влага. Къде се продава това нещо? Друг вариант е да си взема кант и да кантирам....


https://www.google.bg/search?q=%D0%BC%D ... B450%3B300

Прикачен файл

030562958.jpg
ZEDYCUS - майстор
Това е ПВЦ(като силиконов седи)профил не е алумин. http://www.rosi.bg/tcokal---vodobran-za ... -1516.html
Изображение

И двата вида сглобки ще държат.(известно време :lol: ) докато събереш пари за следващите шкафчета. Много икономисали само по един минификс на страна.
prascho - майстор
Този профил няма ли да стой на една страна? Май ще се отказвам от него.

За шкафчетата е така...икономия. Във всеки ъгъл има по две дибли в двата края и един минификс по средата. На 34 см три опорни точки.
$64EN - специалист
Е що за кировец си и ти.
Как за тези пари, за които си дал за това шкафче да ти кантиран отвсякъде?
Как да ти направят рафтовете регулиращи се във височина?
Как да ти кантират всеки рафт четиристранно?
Как да ти сложат повече дибли и минификсове?
Или пък регулиращи се крачета..
Ами готини механизми? Само цената на механизмите за чекмеджетата от гардероба на снимката, която си приложил от темата ми, бяха около 100лв./бр.
Тея мебели са колкото да се види, че има нЕкво шкафче.
Всеки един компонент по тях е най-евтиния.
Най-рехавото ПДЧ с най-тънкия ламинат.
Най-тънкия кант. При това кантирано само на най-видимите места.
Най-малките дибли.
Възможно най-малко минификсове и пак най-евтините. Дори отворите им са объркани.....
prascho - майстор
привет,

Имате ли представа дали в България може да се намери ПДЧ в цвят дъб сангало или пиемонт и на кой производител?

В каталога на Егер подобен цвят за жалост липсва :sad: .
prascho - майстор
Изплагиатствах от "Ай.." и видях номера на ПДЧ "пиемонт" - 37967

Намирам в нета този цвят тук:

http://www.rali-m.com/kaindl.html

Дават го със синхронни пори. Кайдъл трябва да са немски производители ??? Каква е точно разликата между стандартните ПДЧ-та на "Егер" примерно и това със синхронни пори?
-Тони- - специалист
Кайндъл са австрийски плочи и в момента са по-скъпи от егерските.... каквото и да значи това.
  • 1
  • 2

Тема "направа на секция от ПДЧ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: