Мнения и въпроси за хола
totko - специалист
Ееееххх, красиво е станало с този паркет. Оххх кога ли ще стигнем и ние до този момент с полагането на паркета. Тогава може и да не забележим тези проблеми с захващането на первазите ... от щастие :roll:
tuninghuman - специалист
totko написа:
Ееееххх, красиво е станало с този паркет. Оххх кога ли ще стигнем и ние до този момент с полагането на паркета. Тогава може и да не забележим тези проблеми с захващането на первазите ... от щастие :roll:

Мерси и на мен много ми харесва как стана.
Ако ти каза аз колко чаках за този момент - около 6 години, така че те разбирам, но главата горе ... денят ще дойде.
Emerald - модератор
entusiast написа:
да спомена и моят опит, за тези които попаднат в бъдеще на темата:
первазите ми не бяха нито пластмасови, нито масивни от дърво, ами по-скоро нещо между МДФ и силно пресован картон - от Практикер ги купихме - много добра имитация на дърво
та с клипсите се измъчих! поради структурата на перваза, веднъж изваден от клипса, повече на същото място не лови, защото се разнищва! а поради кривите стени имах доста големи луфтове на места. пробвах да ги залепя с монтажното лепило, обаче и от това Moment Super FIX съм адски недоволен - това "висока начална якост" е пълна лъжа. като има някакво напрежение, а при поставяна на первази по криви стени такова напрежение има винаги, трябва да притиснеш повърхнините за часове! при мен на места 5 часа не стигнаха и като махнах притискащата конструкция от тежести, мебели и подпори, на места пак се отлепи :sad:
та така - на монтажно лепило Moment Super FIX не разчитайте! другите марки монтажни лепила не съм ги пробвал
жалко че не прочетох това за монтажната пяна по-рано - тя със сигурност съхне по-бързо
Тези первази прекрасно се огъват по кривините и са предназначени за забиване с гвоздеи, а не за клипси. Това са всъщност най-добрите первази (и молдинги по принцип).
velmar - напреднал
А с какво да залепя завършвващите лайсни ( тези металните към вратите).Купих едни метални , Г-образни, но не знам как с емонтират? :?
Привет и от мен. Това май ми е първото мнение във форума, освен това моля за извинение, че изтупвам праха на толкова стара тема. Та така - ламинирания паркет (или ламинат за кратко) е положен, дойде ред на первазите (или корнизите май?), обаче последните са MDF (или нещо подобно), по магазините не мога да намеря завършващи елементи - ъгълчета, тапи и пр. Като питах в магазина от който ги купувах ми отговориха, че се режат и конкретно техните хора ги монтирали направо с такера. :x
Че няма да ги монтирам с такер е пределно ясно, оообаче ме притесняват ъглите. На първо четене се получават така (все още не са фиксирани неподвижно към стената).
Изображение Изображение

Видими са "фугите" които остават. Питането ми е, с какво да ги третирам въпросните, за да се получи завършен и красив вид на започнатото. С дърводелски кит или със силикон? Или да продължавам още с дялкането, до добиване на приемлив за окото вид, че почна нещо да ми досадява непрекъснатото дялкане и напасване...
:igitt:

P.S. Прощавайте, ако проблема е бил разискван в друга тема през последните години, но с търсачката намерих тази.
:prost:
begemot1 - специалист
вариант 1 - силикон за ламинат - цветен
вариант 2 - герунг или пасвател и прерязваш наново.
jekasus - майстор
Вземи си такава или подобна джаджа, за да ти е по-лесно рязането на ъгли.
Изображение

Тема "Первази на ламинат - мога ли да ги залепя с силикон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: