Мнения и въпроси за хола
detronik - специалист
Здравейте,
Дойде време да сменяме ъгловия диван и тръгнахме по магазини и сайтове. Ограничени сме от размера, който може да има дивана от страната на лежанката и затова избора ни се свежда до малко дивани. Има разбира се възможност да се поръча в българските фирми скъсен вариант, но цената скача с около 300 лв. при стандартна цена 1300 - 1500 лв. Та предпочетохме да разглеждаме такива дивани, които ще се поберат в мястото без рязане и стигнахме до марката COTTA. От Варна съм и ги гледам в мебелна палата Лазур. Там пишат, че са произведени в Германия. Странното е че имат сайт, който е с разширение Лихтенщайн...срещат се тук-там в интернет, но никой не е изказал никакво мнение за диван от тази фирма.
Моля, ако някой ползва такъв диван или има някаква информация за качеството на мебелите на тази фирма, нека сподели.
Благодаря предварително!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Бегемамите са коментирали, странно, че не ти излиза
detronik - специалист
Абе четох ги бегемамите, ама както повечето пъти така и сега при тях една тема от конкретна се превръща в женска седянка - само първия отговор е конкретен и после "пък аз така, пъ ти така ли или иначе..." и тя темата отиде на плетки пак :rolleyes:
Та аз затова тук питам, да каже някой как е като изработка, дървен мат'риал, дамаска, бива ли им я "еко кожата" и т.н. да не дам 1400 лв и след година да се разкове или да се опърпа...
Делян - специалист
В една друга тема тук пак бях писал...
Моя е такъв, купуван точно от Мебелната палата, "германски" по думите на продавачката (или от германския квартал на Истанбул), никакви механизми по него - лежанката му не се повдига, т.е. няма ракла там, тя е под разтегателната част. Разтягането е просто плъзгане на дърво в дърво и две трупчета застопоряват подвижната част. Т.е. нищо особено, но пък цената му беше 1200 лв. Плата му е нещо като плюш или велур, не съм сигурен, не му разбирам, като минеш с ръка по него изглежда, че е прашясал (понеже е и черен). Затова веднага му метнахме шалтета отгоре.
Иначе по отношение на здравината не мога да се оплача - вече повече от две години интензивна употреба, включително за спане и "борби" :wink: не е мръднал - няма скръц, няма мръц... Дунапрена му е стабилен, плътен е и като седна "комплекта" ми не потъва в него, няма наченки на пропадане на дунапрена.
Горе-долу съотношението цена-качество задоволява.
naB4o - специалист
Преди 5-6 години като работих в "ровЯ" започнаха да внасят диваните на Кота, бяха добри тогава, поне изглеждаха добре, като разгъване и качество на дамаска и дунапрен. Но може да са ги развалили. А за произхода убеждаваха ни и нас (консултантите), че са немски, ама кой може да ти каже на 100%
Chefo77 - майстор
Не зная дали си ходил при тези (http://www.mebelinipes.com/contacts/), но ако не си - прескочи дотам. Допреди 2-3 години магазинът им беше на мястото на сегашния на Ардес, на Сливница. Имам диван, разтегателен, който е на 8.5 години, всеки ден се отваря и затваря, и досега не е мръднал. Убийствено тежък за размера си и адски солидно направен - изобщо не са пестили откъм материали. Разбира се, не струваше 300 лева, колкото бяха болшинството, когато го поръчвахме.
Ако са запазили качеството, съм сигурен, че няма да са по-зле от скъпарските вносни мебели.

Тема "Някой знае ли нещо за марката COTTA?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: