Мнения и въпроси за хола
Здравейте , нов съм във форума надявам се да не съм збъркал мястото за тази тема . Имам на 2-рия етаж от къщата 2 тераси но искам едната да я довърша , понеже няма кой в нас за това искам аз да довърша това което бе започнато от баща ми .
Изображение Това е точно под прозорците беше направено със гипсокартон но той почти изцяло го няма вече ...
в момента има някой инструменти по терасата който няма къде другаде да ги сложа .
Изображение Ето други снимки .
Изображение
Изображение

Изображение Това тук е тавана той е направен с дупки за таванно осветление имам всичко нужно за тавана , най вече ме интересува цялостното довършване на тази тераса моля да ми дадете съвет тези който разбират и се занимават с преустройство и т.н какво трябва да използвам? Как да го направя ? Ще изслушам всеки който ми даде отговор , ако има нещо което ви е нужно пишете понеже за друго не се сещам да добавя сега .
шоп - майстор
Не знам на кой сървър си качил снимките ( май е руският радикал), но аз не можах да отворя нито една снимка :?
Мен ми ги показваше ... сега ще оправя линковете .
Едит : през мозила има някакъв проблем но през хром ги отваря и показва снимките .
nv952 - майстор
Аз съм с годзила (мозила) и нямам проблем със снимките :wink:
Kasap - специалист
Таблото с бушоните на терасата, печели адмирациите ми за оригиналност.
Иначе, какво точно очакваш да постигнеш, MaCtEeeR?
Очевидно е, че като начало трябва да се обмаже с мрежа и теракол.
koveslav - майстор
Разрушенията,според мен са от конденза образуващ се по тази дограма.Първо подпрозоречни первази от вътрешната страна на дограмата,за да не се стича водата по стените,а след това възстановяване и на самите стени.Само не знам,когато конденза в дадена ситуация се окаже наистина много,водата от первазите как се отвежда и има ли изход от такива ситуации.....
Kasap написа:
Таблото с бушоните на терасата, печели адмирациите ми за оригиналност.
Иначе, какво точно очакваш да постигнеш, MaCtEeeR?
Очевидно е, че като начало трябва да се обмаже с мрежа и теракол.
Опитвам се да докарам тази тераса на вид да изглежда добре :) Какво представлява това теракол ? Как да завърша стените под прозорците след като гипсокартона е заминал ?
koveslav написа:
Разрушенията,според мен са от конденза образуващ се по тази дограма.Първо подпрозоречни первази от вътрешната страна на дограмата,за да не се стича водата по стените,а след това възстановяване и на самите стени.Само не знам,когато конденза в дадена ситуация се окаже наистина много,водата от первазите как се отвежда и има ли изход от такива ситуации.....
Мисля че ще успея да измисля нещо като перваз за водата . Самата дограма е хваната за железни подпори виждат се как са са ръждясали :Д те не са пипани поне 5 години все имахме друга работа и не ни оставаше време да я довършим . тях как бих могъл да ги направя само с шкурене и боя или може да се измисли и нещо друго , за да може да се закрива и пяната ?
koveslav - майстор
Металните части трябва да се минат с телена четка и да се грундират поне на две ръце.
В тази тераса е ясно,че влажността ще е голяма.Стените под прозорците са от тънък бетон,доколкото виждам и са идеален термомост,който също ще води до допълнителни проблеми през зимата.Сигурния вариант е външна термоизолация на този бетон,первази и тогава възстановяване на кнауфа.
Ако все пак външно няма да се изолира,аз бих направил вътрешно измазване на стените с машинна мазилка(предназначена е за нанасяне с машина),вместо кнауф.Тя се продава в торби по 30 кг,разбърква се добре в кофа като всеки друг материал.Нанася се много добре на шпакла и търпи както по-малки така и по-големи дебелини.В нея има необходимите лепила и фибри.Такова покритие ще е сравнително издръжливо на високата влажност,а за финал може да се шпаклова с по-фин материал. При всички варианти, ако не защитиш както трябва металните части ,след време ръждата ще избие през покритието,което правиш.

Тема "Започнал но недовършен ремонт на тераса ." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: