• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
niki292002 - специалист
Здравейте, паркета е малко кофти, стар е. Дъбов е, ама е много тъмен. Ето такъв е:
Изображение
Има ли някакви надежди за него или направо да сложа ламинат от горе ? :)
Chefo77 - майстор
На такъв паркет като на снимката нищо не му трябва - не го пипай!!!
niki292002 - специалист
Проблема е че не изглежда така, а е потъмнял и е грозен.
Chefo77 - майстор
Добре, а бихте ли били така добър и най-вече отзивчив, та да снимате и покажете как реално изглежда проблемния паркет? Няма как да бъде даден конкретен съвет по хипотетичен проблем.
niki292002 - специалист
Съжелявам че отговарям малко късничко. Ето снимка на паркета:
Изображение

А ще използвам и темата, за да попитам как да поправя врата със счупено стъкло (правилно виждате картон за сега, искам да сменя стъклата с матови) и да пребоядисам като хората (понеже някой друг само е плеснал боята отгоре като първият човек) и сменя бравата, също да добавя и оплътнение. (много голямо течение се получава и на затворена врата)
Изображение
Би ми се искало да я пребоядисам в бяло матово. (всички други мебели ще в черно матово и бяло матово)

Много ще съм ви благодарен ако ми помогнете. :)
iliya_i - майстор
Дай снимка на вратата от другата страна. Смяната на стъклата не е от тази. Или има рамка от заковани летвички, или е с маджун. Но това не се вижда от тук.
nelio_ - напреднал
абе то като цяло вратата е за махане
niki292002 - специалист
И аз искам да я разкарам, ама на по-късен етап ще подменя всички врати. (4 са, до година като имам пари ще бъдат подменени) Поне за сега искам да я закърпя.
niki292002 - специалист
Така, искам да сложа ламинат цвят Венге, като 10,30 добра цена ли е за квадратен метър ?
naB4o - специалист
Цената може да е добра/лоша според клас/качество и другите му характеристики. Цветът не определя чак толкова цената.
Все едно да кажеш, предлагат ми черен автомобил за 2000 лв. кажете ми хубав ли е и дали си заслужава...
  • 1
  • 2

Тема "Реставриране на паркет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: