• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
niki292002 - специалист
Ами, може ли да ми кажете за какво основно да гледам ? Не разбирам от тези неща, сигурен съм че ще се справя с монтирането. (има достатъчно видеоклипове как се прави, а като гледам се поставя все едно зглобяваш отделни части)
agj - майстор
Почти съм сигурен че стъклото на вратата е с рамка от заковани дървени ленти.А вратата ще добие доста по добър вид ако бъде боядисана с автоемайл лак.
niki292002 - специалист
@agj, точно от такъв коментар имах нужда. :) Благодаря ти! :)
Точно така е, с пирони е, които махнаш и успях да извадя стъклото. Утре ще поразпитам по кварталните стъклари за цени и ще поръчам. :)
Между другото, ще е нужно ли да махам старата боя, понеже вратата е боядисвана многократно ? (направо е боядисване от горе и резултата е кофти)
И този мирише ли много, също така токсичен ли е ? Питам, защото възнамерявам да боядисвам вратата без да я махам, понеже нямам възможност да я побядисам на друго място.
agj - майстор
niki292002 написа:
@agj, точно от такъв коментар имах нужда. :) Благодаря ти! :)
Точно така е, с пирони е, които махнаш и успях да извадя стъклото. Утре ще поразпитам по кварталните стъклари за цени и ще поръчам. :)
Между другото, ще е нужно ли да махам старата боя, понеже вратата е боядисвана многократно ? (направо е боядисване от горе и резултата е кофти)
И този мирише ли много, също така токсичен ли е ? Питам, защото възнамерявам да боядисвам вратата без да я махам, понеже нямам възможност да я побядисам на друго място.
За това дали да махнеш старата боя или не, ти ще си прецениш.Доколкото може да се види от снимката-състоянието на вратата не чак толкова зле.Ако има стичания на боя може да се отстранят с шкурка .И после боядисваш .Моите врати съм ги боядисвал с тоя лак:ИзображениеНе знам дали е токсичен, но не мирише много. Само че ти искаш да ги боядисваш в матово бяло , а аз не знам дали има цвят матово бяло ,от тези лакове.Моя си е чисто бяло http://markita.net/sites/default/files/ ... _233.jpg,и като всеки емайллак и този предава на боядисаната повърхност гланц и блясък.Може би бежовия цвят http://markita.net/sites/default/files/ ... al1014.jpg ще се доближи най много до изкисванията ти , или пък ще трябва да търсиш друг.
П.П. Боядисай вратата преди да сложиш стъклото :idea:
niki292002 - специалист
Точно това ще направя. Ще махна каквото мога от вратата и ще боядисвам. Върнах стъклото за сега, докато взема новото. Ще боядисвам боята в бежево, ще се връзва с тапетите. :)
niki292002 - специалист
За това нещо трябва ли ми втвърдител, или просто мога да започна да го мажа ?
agj - майстор
Втвърдител не ти трябва ,трябва ти разредител :ИзображениеНо внимавай колко ще го разредиш! Ако го нанасяш с четка не трябва да е много рядък.
Фитилчо - майстор
Купи си ХУБАВА матова боя, може и на водна основа. Разглоби летвичките и махни стъклата !

Изшкури с машина ПЕРФЕКТНО вратата, и след това я почисти ПОВЕЕ ОТ ПЕРФЕКТНО и лед това я пръсни с белият мат. Сътщото направи с летвичките и смени стъклото...
Ще стане много по добра, от сегашните боклуци, които сега продават, те са направени от МУКАВА , като корици на тетрадки :lol:

Ако дойда да си го размонтирам ще дадеш ли паркета, стария?
niki292002 - специалист
За паркета, ще извикам фирма която да го вкара в "форма". :) Иначе, сега чакам стъкла за врата. :) (поръчал съм ги още преди месец и нещо, ама чак сега са се сетили)
  • 1
  • 2

Тема "Реставриране на паркет." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: