Мнения и въпроси за хола
prascho - майстор
здравей,

Библиотеката ми е готова и сглобена. Единствено горната част на фасадата не е готова :). Аз съм от старото поколение и програмите малко ме дразнят :). Както казах 12 плоскости ползвах за разни модули и размерите на всички детайли си ги сметнах на ръка.... Консервативно.

Библиотеката може би щеше да е по-добре да бъде от два модула по 800мм широки /мобилност/, но в крайна сметка я направих с един корпус и делител. Долните врати са 677х397мм - 4 бр /плътни/, горните са 1167х397мм - 4 бр /рамки от ПДЧ със стъкла/.

Принципно не е много добре да се смесват различни материали. ПДЧ и МДФ например. Имат различна визия. Дърво и ПДЧ също не ми звучи естетически издържано. Не на последно място се гледа бюджет и възможности направи си сам. Сметнах, че определени неща са ми по силите, втори такива не.

П.П. Рамките от ПДЧ са 80мм. Какви дибли и лепило да ползвам? Няма да има минификсове. Примерно дибли ф8х60мм достатъчни ли са? Стъклото ще бъде закрепено отзад посредством S-образни пластмасови скоби и винтове.

Едно допълнение за тези, които си правят мебели за първи път. Има разлика в цената между панта покрит кант, полупокрит кант и открит кант. Последната е с цена почти двойна спрямо първата :).
ZEDYCUS - майстор
:-D Предимството да живееш при висок стандарт в София. В Пловдив са с разлика 10ст. :partyman:
joroantonov - специалист
Ба го другарке, а на мен ми ги продават на една цена.
prascho - майстор
ми при клип топ на блум има разлика......поне у 'рали-м'.
prascho - майстор
От мързел не премерих, че средната панта на витрините се пада точно там където е рафта. Не ми се мести рафта /щото ще се загуби симетричността/, та ще направя нови 5 отвора за панти ф35 по-ниско с 5см. Имате ли представа от къде мога да купя :

тапи за отвори ф35 в софия...?
http://www.elazbg.com/en/node/1028
nbr - специалист
в Практикер Русе съм виждал дървени тапички 35мм
prascho - майстор
Какви са тези дървени тапи? Плътно дърво на съответна дълбочина ли са? Или само имитация. Имам бял спрей от лидл и мога да ги пръсна с него.

Идеята ми е да е относително читаво. Ясно, че ще си личи. Ако е пълнеж от една страна ще е по-здраво, но от друга грозно. Тапа няма много да се забелязва.

П.П. Коригирам се - на 6см/7см по-високо от средата ще са новите отвори.
nbr - специалист
По спомен плътни дървени в пакети по няколко. Не можах да ги намеря в сайта. В русенския магазин бяха до фрезерите от този тип.
Antonii - майстор
Колега, коя фирма използва за разкрояването на плоскостите и кантоването им. И как са като качество техните услуги?
Търся свестна фирма за разкрой в района на София или околностите.
За да неправим реклама координати може на ЛС.
nbr - специалист
prascho, малко късно, но скоро ходих в Практикер и случайно попаднах на тапите.
Прикачен файл:
IMG_20160519_184948.jpg

Тема "разкрой на мебели - Библиотека?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: