Мнения и въпроси за хола
niki292002 - специалист
Здравейте, преди време ви бях писал за съвсем леки ремонти. Е, сега имам пари и мога да преобзаведа хола. (най-накрая) Така, въпроса ми е относно интериорните се плъзгащи врати. Доста ми харесват как стоят, а и не заемат особено много място дори и отворени, та, сега въпросите:
1. По-скъпо ли излиза от обикновенна врата ?
2. Има ли нещо като каса ? Тоест, да се махне тази на старата врата и да се сложи на плъзгащата се, или пък просто се маха врата и се пооправя ?
3. Какви са недостатъците й ?

Благодаря предварително. :) :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Мисля си, ако погледаш малко картинки, ще си отговориш на 90% от въпросите
Andri01 - майстор
1.Да
2.Да.Не.
3.Виси на колелетата-долу:праг с канал или канал в пода/ пълни се с боклуци обикновенно/.
niki292002 - специалист
Това за боклуците не ми пука особено, но доста хора ми казват, че пропуска всякакви миризми, не задържа топлината в помещението и т.н. А не ми се иска да умирисвам стаите когато нещо се готви в Кухнята. (няма отделна врата, много отдавна липсва)
ky-kyy - майстор
niki292002 написа:
Това за боклуците не ми пука особено, но доста хора ми казват, че пропуска всякакви миризми, не задържа топлината в помещението и т.н. А не ми се иска да умирисвам стаите когато нещо се готви в Кухнята. (няма отделна врата, много отдавна липсва)
Кухнята и хола ми, също нямат стени. Миризмата от кухнята си я изсмуква абсорбатора. А и миризмата от кухнята/ако не загори манджата, де/ не е като миризмата от тоалетната. Доста по-приятна е ;)
lov - майстор
Ето тука съм показал една самоделка. Уплътнението със сигурност е колкото на обикновенна врата да не кажа и по добро защото четката по пода е двойна както и от страни на вратите.
viewtopic.php?f=16&t=46371&p=588493&hilit=%D0%BF%D0%BB%D1%8A%D0%B7%D0%B3%D0%B0%D1%89%D0%B0+%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0#p588493
niki292002 - специалист
Не говоря за този тип "вградени". Говоря за тези, но малко по-ниски.
Изображение
lov - майстор
Те варианти много. Важното е да има четки които да уплътняват. Вече избора е с какво ще е воденето и механизмите които ще избереш. За това по горе ти показах направеното с горно водене защото никак не са приятни каналчетата и релсите по пода. Плъзганията са доста по шумни и за това също трябва да се внимава какви ще са ролките или количките които избираш да не е да те чуват и комшиите като отваряш или затваряш.
niki292002 - специалист
Попринцип нито няма да я изработвам аз, нито няма да я монтирам, защото нито нямам уменията за това, нито пък и оборудването.
Но много ти благодаря за помоща. Някой да има представа колко горе долу ще излезе при човек, който ще я направи и монтира ?

Тема "Интериорна плъзгаща се врата." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: