• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Здравейте,

До колко тази стена може да се бутне за отворя цялостно хола към кухнята, някакви идеи. Тая колона не знам декоративна ли е или е носеща.

Изображение
gnt69 - майстор
Ами шурфирай с една бургия стената колко е дебела и това дето му викаш колона ли е или комин виж бетон ли е . :partyman:
Току що измерих стената, 23-24см; Ако е носеща има ли някакъв начин за укрепване с намаляване на колоната.
gnt69 - майстор
matanasov написа:
Току що измерих стената, 23-24см; Ако е носеща има ли някакъв начин за укрепване с намаляване на колоната.
Нещо се скъпиш откъм обяснения. Напиши какво е това къща или апартамент. Напиши кога е строено ново или старо. Бутни с една бургия колоната да видиш колона ли е или комин. Може да е тухлена шайба. Какво е това панелно или монолитно. И като ги напишеш тия работи някой може и да отговори. Стената ако е старо строителство не би трябвало да е носеща ами ще е или 15 или 30 см. :partyman:
Бургия нямам :) стара тухла 1940, апартамент.
ni1986 - напреднал
Добре де дай поне в гугъл мапс да я видим тая сграда. :o
Ето я сградата над сладкарницата.

Изображение
ni1986 - напреднал
Така разположено между хол и кухня и като гледам размерите които са 60х40 на мен ми ''мирише'' на комин с 3 отвора в едно зидано тяло от плътна единичка. Както те посъветваха по-горе разчовъркай го, а като нямаш свредло използвай отвертка, чук или голям пирон или винт - просто премахни слоя мазилка. Моето мнение е, че каквото и да се окаже - комин, тухлена колона(малко вероятно) или инсталационна шахта няма как да го премахнеш. Остава да се примириш с варианта портал между хол и кухня, ако въобще е възможно да премахнеш стената.
Ако имаш разпределение там няма да остане съмнение относно чуденката ти.
radius - майстор
Що бе, може и да е декоративна колоната, това ме разсмя :lol:
Не виждам вариант да се махне - щом е там, значи е нужна.
krasi92 - майстор
Това си е чист комин и не е желателно да се пипа.
  • 1
  • 2

Тема "Бутане на стена от хол към кухня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: